Wpis z mikrobloga

@RPG-7: Ale w 50d są jakieś minimalne uszczelnienia, metalowe body, górny wyświetlacz no i ogólnie przecież seria XXD była bardziej "pro" niż XXXD.
Stąd też więcej punktów krzyżowych i więcej fps mimo teoretycznie tego samego procesora.
I jeden i drugi ma plusy i minusy ale ja bym się jednak w 50d skłaniał.

@Biedronka07:
  • Odpowiedz
@RPG-7: Wiesz, równie dobrze może być odwrotnie. Sam trafiłem na 7D (które jest "głównie" reporterską puszką) z minimalnym przebiegiem i w zajebistym stanie.
Może trafi akurat na 50D które będzie po jakimś emerycie lub innym gościu który kupił sobie bo ktoś mu doradził i robił 300-400 zdjęć rocznie ;d

I w przypadku 600D i 50D najlepiej było by obejrzeć aparaty i w miarę możliwości sprawdzić ich przebieg.
  • Odpowiedz
Sam trafiłem na 7D (które jest "głównie" reporterską puszką) z minimalnym przebiegiem i w zajebistym stanie.


@epll: ale wiesz że to karalne? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RPG-7: Też było dla mnie to minimalne podejrzane wiec najpierw 20 sprawdzeń wszelakich numerów seryjnych i małe sprawdzenia kim był poprzedni właściciel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Okazje się zdarzają :D
  • Odpowiedz
@Biedronka07: Też stoję przed takim wyborem, zastanawiam się jednak czy te 200g różnicy w wadze i mniejsze wymiary 600D nie są przeważą szali. Niby nie są to jakieś ogromne różnice ale przy dłuższej wycieczce po górach każdy gram mniej to wielka wygoda. Poza tym, łatwiej taki aparat gdzieś upchnąć. Patrząc chłodnym okiem, jestem amatorem więc korzystać będę raczej z trybów Av i Tv - czyli dwa koła nastaw raczej nie
  • Odpowiedz
@Biedronka07: 50d jest już naprawdę stary. Podstawowe wady w stosunku do 600d to brak możliwości kręcenia filmów i gorsza praca na wysokim ISO i gorszy ekran podglądu.
  • Odpowiedz
@Defekt: ekran e 50D jest ok, ten z 40D jest tragiczny. @Biedronka07 Jak chcesz mieć lepszy sprzęt, który pewnie się trzyma w ręce i jest zdecydowanie lepszy w obsłudze - 50d. Jeśli waga, i kręcenie filmów to jest dla ciebie istotna sprawa - 600d. Sam mam 40D i 500D noszę w zależności czego potrzebuje.
  • Odpowiedz