Wpis z mikrobloga

487160 - 32 - 58 - 127 - 93 = 486850

Za cały tydzień.

32 km - maraton MTB w Łańcucie

58 km - jakieś tam kręcenie po pagórkach. Zawitałem do znajomego który remontuje stare Saaby. Na zdjęciu widoczny wczesny egz Saaba 96, pomarańczowy egzemplarz to Sonett II który jest na swój sposób wyjątkowy. Saaby te przez 2 lata wychodziły z silnikami dwusuwowymi. W pierwszym roku produkcji tj. 1966 wyszło ich zaledwie 24 egzemplarze, łącznie do 1968 wyprodukowano 258 sztuk z tym silnikiem. Widoczny egzemplarz ma numer nadwozia...19! Numer 20 także obecny na warsztacie, natomiast pokazuje także egzemplarz jaki został przywieziony do renowacji. Samo nadwozie + kawałek podłogi. Także i on zostanie przywrócony do świetności :)

127 km - wyskok ze znajomym w pełnym słońcu (14:30) aż pod granicę polsko - ukraińską do Wielkich Oczu. Tempo mimo konkretnego upału (w słońcu dochodziło do 36 kresek) udało się utrzymać przez cały wyjazd, wyszło w okolicach 28 km/h. Niestety, nie było czasu na zwiedzanie licznych odnowionych cerkwi i kościołów...

93 km - dzisiejszy wyjazd, nie popełniłem już ostatniego błędu i wyjechałem na trasę o godzinie 6.15. Póki to jeszcze możliwe wyskoczyłem na nieotwarty jeszcze odcinek autostrady do Rzeszowa. Kombinacja wczesnej pory, niedzieli i przyjaznego stróża pozwoliły na bezproblemowe dokręcenie aż do węzła Rzeszów Wschód. Następnie Trzebownisko, znów Rzeszów i przez Albigową powrót do domu. Średnia 28,12 km/h. Ostatnie zdjęcie prezentuje jaka była temperatura ok godz. 9.40 w pełnym słońcu.

#rowerowyrownik #100km
źródło: comment_KdwSGBEhjSXbadKyS1O9hTq9Bwtwu5K6.jpg
  • 1