Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #samochody mam do wydania 15 k zł (+-) na #zakupsamochodu

-rocznie średnio będę robił koło 12-14 k km, więc w grę wchodzi benzyna+najchętniej lpg
-mocą celuję gdzieś 145 koni wzwyż
-jeżeli chodzi o budę to najlepszy byłby jakiś zgrabny hatchback (4 drzwi)

Dotychczas pod uwagę brałem #alfaromeo 147 bo to auto jest poprostu piękne, ale z tego co czytam twinspark jest niezbyt udaną konstrukcją, a 1.9 jtdm z racji przebiegów jakie przewiduję to kiepski pomysł. Na 159 budżet jest za mały (ciężko znaleźć silnik 1.8 b, jedyny który się nadaje do gazu).

Moją pierwszą furką był focus mk1 1.8 b, i wydaję mi się, że jak na ten ciężar 115 koni było trochę za mało, dlatego teraz biorąc pod uwagę mk2 skłaniałbym się do 2.0 b 145 koni ale strasznie ciężko o taką jednostkę.(a pół Polski w poszukiwaniu samochodu nie mam zamiaru przejeżdżać-jestem spod #krakow )

Następna pod uwagę brana jest Mazda 3, czyli bebechy te same co w foce mk2 + inna może nawet ładniejsza bardziej rdzewiejąca buda i lepsze wyposażenie.

Macie jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje?
Będę wdzięczny za pomoc bo już mętlik w głowie()
  • 16
@k0rm: Wcale nie jest to za mały przebieg dla 1.9 JTD. Chodzi tylko o to, żeby czasem trochę bardziej nim poszaleć żeby się nie przymulił ;)
Jeśli chodzi o benzyny, to tylko 1.6 105KM jest spoko, reszty radzę unikać (chociaż sam miałem 2.0 TS i nie narzekałem). Na 3.2 V6 to też ciut za mały budżet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby się trafiło coś godnego uwagi, to mógłbym dać z 2 k więcej zł. Z takimi rzeczami jak zawiecha itd itp to sobie sam poradzę, gorzej silnik.
@k0rm: między focus mk2 1.6 a 2.0 wcale nie ma takiej dużej różnicy jeżeli chodzi o moc. 2.0 ma bardzo słabe przyspieszenie na 2 i 3 biegu. rozkręca się dopiero przy wyższych prędkościach. Jednak dużym plusem jest to że w 2.0 masz łańcuch.
@malani: chce mieć poprostu zrywne auto, co by komfortowo czasem wyprzedzić ;) Kiedyś brat, który na co dzień jeździł skodą 1.8 20 V stwierdził ze foka 1.8 to muł
@k0rm: Nie sugeruj się tylko mocą, weź pod uwagę także moment obrotowy. Jeżdżę Focusem MK2 1.8tdci 115KM, ostatnio miałem na tydzień Astrę 1.6 w benzynie, także 115KM. Naprawdę bałem się nią wyprzedzać.
Porównanie momentu:
Astra - 155 Nm
Focus - 280 Nm

Polecam Focusa z tym klekotem mimo że wtopiłem już 2k w dwumasę.
foka 1.8 to muł


@k0rm: tak jak napisałem. nie ma wielkiej różnicy między 1.6, 1.8 a 2.0 w benzynie. Silnik jest bardzo dobry jeżeli chodzi o żywotność natomiast osiągi ma słabe. Nie wiem jak diesle.