Wpis z mikrobloga

@troglo: no nie wiem. Raczej nikt poza 18-24 latkami nie uwaza ze zostanie w unii to dobra decyzja. A jak wiadomo 18-24 latki to grupa spoleczna ktora zwykle podejmuje niezwykle trafne i dojrzale decyzje ;)
  • Odpowiedz
warto się przyjrzeć szarej części wykresów, w przedziale 18-24 19% nie poszło zagłosować, podczas gdy wśród 65+ tylko 6%. Więc nie tylko decyzja starszych miała znaczenie, ale też postawa obywatelska i zaangażowanie, a młodzi mieli wywalone i teraz płacz ;)
  • Odpowiedz
Na dobrą sprawę znacznie racjonalniejsze wybory podejmują ludzie 15-18, bo duża część z nich przynajmniej wie co się dzieje w polityce


@troodon: trochę późno, ale wyśmieję cię i ja.
Pamiętam jak miałem 15 lat. Jak 18 też. W tym przedziale wiekowym miałem 2 rzeczy w głowie: seks i zabawa, wszystko inne było jakby obok, miało mniejsze znaczenie. U większości moich rówieśników też tak było. Polityką nie interesowałem się wcale, moi znajomi
  • Odpowiedz
@megawatt: Dodatkowo w UK nigdy nie było komuny, więc starsi ludzie nie są tam tak skrzywieni jak u nas.
Dodatkowo młodzi poddawani są tak głębokiej propagandzie UE, naklejki na wszystkim gdzie była kasa niby z UE, że to bardziej młodzi nie znają dobrobytu.
I te całe multi kulti którego uczą młodych.
  • Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że dla rozwiązania tego problemu często proponują naiwne rozwiązania. Nie na darmo Korwin wśród najmłodszych ma największe poparcie. Ich guru twierdzący jak to łatwo rozwinąć parówkowy interes, nigdy żadnego poważnego interesu nie zrobił. Nie jest to dziwne, że nie potrafi swoich prostych rozwiązań wcielić w życie?

I właśnie taki dzieciak dorywczo zarabiający, ale nie muszący np. płacić za lekarza nie ma pełnej świadomości sytuacji.

Jak ktoś nieogarniający domowego
  • Odpowiedz
@troodon: "na dobrą sprawę" i "na dobrą sprawę".

Mówisz do ziomka przed 30-stką.


15 też jest przed 30.

Ja za to zauważyłem u znajomych, którzy byli racjonalni politycznie, że po założeniu rodziny przestali się interesować politykę, stali się podatni na manipulacje (nie trzeba włączać telewizora) i nie przetwarzają uzyskiwanych danych.


Wszyscy?

A jeżeli tak wyglądało twoje dojrzewanie - no cóż, moje wyglądało zupełnie inaczej


Byłem zupełnie normalnym nastolatkiem, który chciał bzykać
  • Odpowiedz
@troglo: za to gdyby było na odwrót, to powiedziano by, że młodzież w tym wieku nie zna się na geopolityce i ekonomii na tyle, by podjęła dobrą decyzję - znam te podsumowania dobrze :)
  • Odpowiedz
@Prosument:

Dobrze, że Korwin nie rządzi. Ci, co rządzili przez ostatnie 25 lat to same sławy, o doskonałych, "nienawiwnych" decyzjach mających największy wpływ na gospodarkę. Dług dzięki nim spada, ludzie biją drzwiami i oknami do Polszy, biznes się rozwija, mamy cztery Silikonowe Doliny, wysyłamy rakiety w kosmos, nasze zielone elektrownie już nadprodukują energii tyle, że musimy sprzedawać za granicę, itd.

A teraz pokaż mi gdzie napisałem, że rządzący przez ostanie 25
  • Odpowiedz
@flager: Dobrze, przepraszam, jeśli próbowałem Ci wmówić coś czego nie powiedziałeś. Krytykowanie bez podania lepszego rozwiązania działają czasem na mnie... no zresztą widać wyżej.
Zmierzam do tego, że:
nie ma i nie będzie idealnego rozwiązania, mimo wszystko jego postulaty to rozwiązanie lepsze od obecnego.
  • Odpowiedz