Wpis z mikrobloga

Mieszka ktoś w #amsterdam ?
Szukam najpopularniejszej, pewnej strony gdzie mogę znaleźć mieszkanie do najęcia w Amsterdamie. Czy unikać pewnych dzielnic?
I może jeszcze dwa pytanka:
-czy ubezpieczenie zawsze trzeba samemu zapłacić czy bywają przypadki, że pracodawca je opłaca? Pytam ponieważ czytałem o tym, że jest tam ubezpieczenie prywatne, obowiązkowe.

- Czy ulga podatkowa "30% ruling" dla osób mających ponad rok doświadczenie przysługuje także dla osób które to doświadczenie (min. rok) miały także za granicą? Czy chodzi tylko o doświadczenie/przepracowanie roku w Holandii?

#holandia #niderlandy
  • 3
@MatthewDuchovny: mieszkanie w Amsterdamie to burżujstwo, nawet jeśli zarabiasz te 3k euro/na miesiąc
ze stron to oprócz funda.nl polecam strony maklerów:
http://www.amstelhousing.nl/en - mieszkania Amsterdam, Amstelveen
http://haarlem.interhouse.nl/property_listing - Haarlem i okolice

ubezpieczenie ja płacę sam - na zasadzie, że wybrałem firmę, ale schodzi to z mojej wypłaty, nawet tego nie widzę na koncie

ruling 30% to nie ulga dla osób mających ponad rok doświadczenia, tylko tych, którzy zostali zaimportowani z zagranicy,
@sherkhaan: dzięki za adresy stron. Jak myślisz czy w Amsterdamie licząc np dojazd do 15 minut metrem do centrum mozna znaleźć sensowną kawalerkę do 1100€?

Jest jeszcze jedna kwestia: czytałem, że aby wynająć mieszkanie w Holandii trzeba podpisać umowę na rok. Niektórzy nie dają możliwości zameldowania. Jak wygląda sytuacja nowego pracownika z zagranicy? Przylatuje do Holandii, umawia się z właścicielem mieszkania, płaci gotówką kaucję i dopiero potem załatwia się resztę papierkologii
@MatthewDuchovny: jestem tu od marca, wiec względnie na bieżąco ;)
z tego co mowili mi znajomi gdy szukalem mieszkania, to nie ma stricte dzielnic zabronionych, tym bardziej jeśli mieszkasz sam bez dziewczyny. Niemniej nie polecano mi Amsterdam Zuid i Diemen Zuid. Plus jak oglądałem mieszkania to w Nieuw West było względnie tanio (o ile oferty były, bo tutaj to jednak rynek właściciela a nie szukających) ale nie potrafiłbym mieszkać w takim