Wpis z mikrobloga

odpowiedź z supportu jpk, ad. pobierania UPO z PDF jak do e-deklaracji i pit-ów

Z informacji jakie otrzymaliśmy od Ministerstwa Finansów, na chwilę obecną nie ma aktywnej usługi wyświetlenia UPO w pdf i nie ma takiej możliwości na stronie e-Deklaracji.

Można to zrobić np. w przeglądarce.

zatem @ErrorInLine1 wygląda na to, że miałeś rację z własnym generowaniem szablonu UPO wg. otrzymanych danych ze zwrotki Jsona
Wczoraj po wysyłce prawdziwego JPK VAT (z prawdziwym NIP-em) na bramkę produkcyjną po statusie 303 otrzymaliśmy status 408. Wysłaliśmy zatem ten sam plik raz jeszcze, ale jako testowy (z NIP-em składającym się z jedynek) i plik przetworzył się prawidłowo - to znaczy osiągnął status 200.
Ktoś może wie, o co może chodzić ?
może ktoś opublikować init upload który daje rezultat 200 + klucz AES który był szyfrowany. Wówczas można by mieć pewność że szyfrowanie klucza szyfrującego jest zrobione poprawnie (jeśli otrzyma się ten sam rezultat)
@marcin_mi: ciekawostka, 408 Dokument zawiera błędy uniemożliwiające jego przetworzenie. Z tego co piszesz wynika, że błąd jest wyrzucany z powodu podania poprawnego NIP'u. Czyżby była blokada przed przyjmowaniem produkcyjnych danych i tylko można testować?

Czy udało się komuś wysłać rzeczywiste/nietestowe dane i otrzymał UPO? 25 sierpnia już za pasem więc czasu nie zostało zbyt wiele.

Czy na dostarczenie JPK_VAT jest ten sam termin co na deklarację VAT?
Ograniczenie narzucone w XSD na wartości elementu JPKFA/Faktura/P5B
czyli NIP nabywcy dopuszcza tylko NIP podmiotów krajowych a co z
nabywcami zagranicznymi?
@waf6505: nie wiem z czego wynika komunikat 408.
Dla e-deklaracji wyjaśnienie jest takie:
System e-Deklaracje podjął kilkukrotną próbę przeprowadzenia formalnej weryfikacji – zakończoną negatywnie. Na skutek pojawienia się błędu, którego system nie może zakwalifikować do znanej mu kategorii, dokument jest uznany za nieprawidłowy bez możliwości wskazania jednej przyczyny błędu. Warto skontrolować całą deklarację, ewentualnie spróbować wysłać ją ponownie. Deklaracja nie została złożona, więc nie istnieje ryzyko podwójnej wysyłki.

Plik, który został
@waf6505: W związku z ograniczeniami na te pola (JPKFA/Faktura/P4B i JPKFA/Faktura/P5B) napisałem maila do jpk.support mam nadzieję, że wyjaśnią problem bo pole P4B również może mieć inny niż polski NIP (w przypadku podmiotów zagranicznych zarejestrowanych na potrzeby VAT w Polsce którzy to muszą raportować JPKFA i JPK_VAT)
Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 19 sierpnia 2016 roku na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów w zakładce dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego została udostępniona aplikacja kliencka do wysyłania plików JPK_VAT.