Wpis z mikrobloga

serwery padły a kary zapłaci podatnik w przypadku niewysłania dokumentu, oby tak dalej, zastanawiam się na zmianą branży bo to co teraz się dzieje z JPK to istny cyrk
Witam serdecznie. Mam problem z wysłaniem JPK w momencie wysyłki podpisanego XAdES (podpis Szafir) wyskakuje błąd „AkxN8Z8k4HQ= 130 Referencje w podpisie zostały negatywnie zweryfikowane. Dane prawdopodobnie zostały zmodyfikowane”
Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat.
Z góry dzięki i pozdrawiam
Mariusz
@cmario74: pytaj producenta, mnie wczoraj serwis Certum odpowiedział, co prawda po 6h ale zawsze (jak ustawić opcje podpisu Xades-BES w ich programie... aby podpisywać pliki JPK_VAT.initupload.xml w programie MF)...
Walidacja POPRAWNEGO pliku JPK_VAT przy użyciu:
XmlReaderSettings
XmlSchema
XmlReader
zwraca: Dane na poziomie głównym są nieprawidłowe. wiersz 1, pozycja 1.
O co może chodzić z tym błędem, parsery on-line zwracają info, że plik XML jest poprawny!
Sie ma, próbował ktokolwiek zaprogramować to JPK w Delphi 2010 przy użyciu MS CryptoAPI? Ja ciągle mam błąd 412 i ni cholery tego przeskoczyć nie mogę, kod wygląda tak:

function WinError(const RetVal: BOOL; const FuncName: String): BOOL;
var
dwResult: Integer;
begin
Result:=RetVal;
if not RetVal then begin
dwResult:=GetLastError();
raise ERSAEncryptionError.CreateFmt('Error [x%x]: %s failed.'#13#10'%s', [dwResult, FuncName, SysErrorMessage(dwResult)]);
end;
end;

function CryptoAPI_Encrypt_RSA(const Input: TBytes; const cert: TMemoryStream): String;
var
derCert: AnsiString;
derCertLen: Cardinal;
@Liferov: Witam, mam ten sam problem. Sprawdzam plik JPK innymi narzędziami zewnętrznymi i jest poprawny pod względem XSD. Dodatkowo wysyłając mój plik aplikacją MF wszystko przechodzi bez problemu. Czy udało Ci się rozwiązać ten problem?
@redman0: w metodzie do walidacji XML(a) tworzyłem XmlReader books = XmlReader.Create(new StringReader(dokumentXml), booksSettings), wystarczyło zrezygnować ze StringReader na rzecz MemoryStream i problem z komunikatem
'Dane na poziomie głównym są nieprawidłowe. wiersz 1, pozycja 1.' zniknął.
@Liferov: Dzięki za odpowiedź. U mnie nie ma tego problemu o którym piszesz. Porównuję zaszyfrowany plik metadanych z plikiem metadanych wygenerowanym przez aplikację MF i jest taki sam. Różni się oczywiście hashami wewnątrz, ale to nie powinno mieć znaczenia do XSD. Sprawdzam także sam plik JPK VAT czy jest zgodny z XSD i jest zgodny. Mimo tego dostaję komunikat 401. Czy teraz udaje Ci się wysyłać te pliki poprawnie do ministerstwa
DocumentLi


@spider07: Też mi się to zdarzyło. Zajrzałem do initupload.xsd (oczywiscie przez VS2015) i w linii 42 stoi jak byk:

Czyli ten jeden dokument jest by-design. Bez sensu
@Rychoc: Na pytanie w tej sprawie dostałem taką odpowiedź:

"Niestety w związku z wymaganiami formalnoprawnymi każdy pojedynczy plik JPK powinien zostać wysłany w oddzielnej sesji, ponieważ dla każdego z dokumentów zostanie wystawione oddzielne urzędowe poświadczenie odbioru (UPO). Trwają prace analityczne aby w przyszłości rozszerzyć mechanizm przesyłania jednorazowo wielu plików JPK."
Cały czas dostaje 412 status "Dokument nieprawidłowo zaszyfrowany". Nie wiem już co może być tam źle. Mój fragment kodu odpowiedzialny za szyfrowanie i tworzenie skrótów:

string filepath = JpkStoreDirPath + file.NazwaPliku;

// generate one-time encryption key
AesCryptoServiceProvider aesEncryption = new AesCryptoServiceProvider();
aesEncryption.KeySize = 256;
aesEncryption.BlockSize = 128;
aesEncryption.Mode = CipherMode.CBC;
aesEncryption.Padding = PaddingMode.PKCS7;
aesEncryption.GenerateIV();
string ivStr = Convert.ToBase64String(aesEncryption.IV);
aesEncryption.GenerateKey();

//get sha256
byte[] hashValue;
string hash256;
using (FileStream fileStream = File.Open(filePath, FileMode.Open))
{