Wpis z mikrobloga

@waf6505: To dobrze, bo ja u siebie "pakiety" wprowadziłem, a teraz się dodaje dokument do pakietu i od razu osiąga maksymalną ilość dokumentów w pakiecie, czyli pakiet(paczka) jest bez sensu. Będzie na przyszłość.
@Rychoc: ja też projektowałem wszystko pod możliwość wysłania n plików JPK w jednej paczce, cała ich filozofia (MF) szła w tym kierunku ale chyba gdzieś się pogubili, teraz twierdzą że to przez UPO które powinno dotyczyć jednego JPK, w każdym bądź razie zostawiam na razie paczki najwyżej będzie tam dokładnie jeden dokument
Czy może wie już ktoś jaki mniej więcej jest czas weryfikacji wysłanego JPK przez MF? Po jakim czasie status zmienia się z wysłanego na przyjęty czy jak tam to macie u siebie opisane.
Jaja dopiero będą, mam przypadek gdy mam kilka JPK_VAT z kilku oddziałów, wysyłane osobno , pytanie jak zrobić następną korektę po pierwszej korekcie tych plików? Każdy JPK wysyłamy pierwszy raz i jego korekty trzeba zawsze łączyć w jeden plik, ma ktoś podobny przypadek?
Witam. Czy wie może ktoś czy UPO da się pobrać w wersji nie XML tylko tak jak w e-deklaracjach czyli pdf. Ewentualnie jakiś konwerter z xml do tradycyjnej formy jak pdf.
Dziękuje i pozdrawiam
Mariusz
wczoraj minister podpisał rozporządzenie o przedłużeniu wysyłki JPK, oczywiście nie dla wszystkich podmiotów
W związku z centralizacją usług elektronicznych Ministerstwo Finansów informuje, że zgłoszenia w zakresie obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego należy kierować na adres info.e-deklaracje@mf.gov.pl.
temat troszkę ucichł, więc odświeżę, ostatnio dostałem odpowiedź dotyczącą pól P4B i P5B w JPKFA. Cytuję "W JPKFA pola 4B i 5B obsługują tylko polski NIP. Inne należy pomijać, do czasu zmiany schematu w styczniu 2017 r.".
@ErrorInLine1: Temat ucichł bo wszyscy już mają gotowe oprogramowanie, poza tym pojawiła się apka do wysyłki.

Dzięki za informację co do tych pól. Ja z kolei dostałem informację odnośnie pola JPKFA/FakturaWiersz/P12(chociaż pytałem o coś innego :-)

"W przypadku odwrotnego obciążenia na chwilę obecną pole P12 należy usunąć (pominąć w pliku xml tag początkowy oraz końcowy).
Zaktualizowane wersje schem będą przewidywały pozycję „oo”. Za utrudnienia przepraszamy."

Jak widać z
@waf6505: not to jest jakiś bełkot z polem P12 w JPKFA!. W "często zadawanych pytaniach cz. 2" jest informacja, że pole to pozostawiamy puste w przypadku gdy mamy do czynienia z odwrotnym obciążeniem (oo) lub jeśli sprzedaż nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT (np).
Jakiś czas temu wyszła nowa wersja deklaracji VAT - 7 (v17), czy ktoś orientuje się czy należy dodać nowe pola do schematu JPK VAT (1) ?