Wpis z mikrobloga

#prawo #przepisy #januszeprawa

Mirki, załóżmy, że jest prenumerata czasopisma, jej regulamin wygląda następująco:

W regulaminie został sformułowany zapis:

"Prenumerata – roczna prenumerata czasopisma..."

a następnie poniżej:

"Po upływie okresu trwania Prenumeraty, o ile Zamawiający nie zgłosi rezygnacji z zachowaniem 2-tygodniowego terminu wypowiedzenia, abonament jest przedłużany o następny - taki sam okres Prenumeraty..."

Chodzi oczywiście o to, że mój #rozowypasek nie wypowiedział prenumeraty.

Czy wg was te dwa zapisy, które przytoczyłem powyżej nie kłócą się ze sobą? Niby zamawiam prenumeratę na rok, po czym regulamin zakłada automatyczne jej przedłużenie. Czy to jest ok?
  • 9
@brakujaca_klepka zapisy w zaden sposob sie nie kloca ze soba. Zakupiono prenumerate na rok czasu z automatycznym odnowieniem okresu zobowiazania w razie braku wyraznej rezygnacji. Autoodnowienie. Czesta praktyka w dzisiejszych czasach i dobry sposob na nieczytajacych regulaminy.
@brakujaca_klepka W mojej ocenie tak. Jeżeli nie chcesz kwestionowac samego mechanizmu przedłużenia na kolejny czas określony, to już 14 dniowy termin jak najbardziej.

Domyślnie umowa powinna przekształcać się w umowę na czas nieokreślony. Jeśli konsument będzie chciał zawrzeć umowę na czas określony to sobie to może samodzielnie zrobić. Nigdy opcja opt out nie jest lepsza od opcji opt in.