Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam czego boją się Polacy w związku z Brexitem. Przecież w każdym demokratycznym kraju prawo nie działa wstecz. A zatem jak masz NIN to nikt nie ma prawa Ci go odebrać. Jak masz pracę to nikt nie ma prawa Ci jej zabrać bo brexit - bo masz umowę (a w UK dają umowy na czas nieokreślony od razu z zastrzeżeniem że mogą Cię bezpardonowo wypieprzyć po 3 miesiącach). Może Brexitu boi się tylko patola, co to straci zasiłki?

#uk #brexit
  • 31
  • Odpowiedz
@kwiatosz: na obywatelstwo po tych zmianach to nawet nie licze, ale tak 3 lata jeszcze zeby na mieszkanie w PL odlozyc i mozna wracac z tej dalekiej polnocy gdzie lato trwa 2 dni w roku.
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio dokladnie tak jak mówią poprzednicy. Już teraz wywalaja dużo osób spoza unii którzy nie zarabiają 35+ tys f. Płacz przecież w mediach że jakaś australijka dzieciom niepełnosprawnym śpiewa za 25+ tys f i musi wyjechać. Oni dostali 5 lat na dostosowanie się, więc my pewnie też tyle dostaniemy.

Do tego czasu mam nadzieję zarabiać 35 tys f bez problemu :)
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio:
Jestem tu juz ponad 10 lat razem z rodzina. Znam dobrze jezyk i nie zarabiam najgorzej (~£40k) i mam permanentna rezydenture. To tak odnosnie patologii...
Nie boje sie zabrania NINu, czy wyrzucenia z pracy.
Obawiam sie ze po brexicie EU dowali clo import/exportowe i poza drastycznym spadkiem funta i wzrostem cen firmom sie po prostu nie bedzie oplacalo tu zostac. Zwiną sie do Europy badz bardzo ogranicza producje. Nastepstwem tego
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio: Moze obawiam sie Brezitu bo ma on kolosalny wplyw na moja prace? Jaguar przewiduje ze w przypadku Brexitu do 2020r. Beda £1.2 milarda w plecy przez clo eksportowe (10%) I importowe (4%). Juz teraz ta slynna fabryka Jaguara co to ja przegralismy ze Slowacja ma status "on hold" w oczekiwaniu na jutro.

P.S Buki placa 1.24 za Remain przy 4.00+ za Leave. Za Leave sa tylko emeryci, biedota z polnocy
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio: Metodologia kazdego badania sondazowego wymaga dobrania odpowiedniej grupy badawczej co sprowadza sie do pytania wiesniakow z dziur pod Brighton, ludzi 70+ jak I swiadomych ludzi z londynskiego City. Poza tym ktokolwiek obyty z UK I sledzacy tutejsza polityke wie jak dokladne Sa tutejsze sondazownie (jezeli nie jestes obyty to poczytaj o ostatnich wyborach I jak kolosalna byla roznica miedzy sondazami a aktualnymi wynikami. Najlepszym sondazem politycznym Sa zawsze bukmacherzy.)
  • Odpowiedz