Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam czego boją się Polacy w związku z Brexitem. Przecież w każdym demokratycznym kraju prawo nie działa wstecz. A zatem jak masz NIN to nikt nie ma prawa Ci go odebrać. Jak masz pracę to nikt nie ma prawa Ci jej zabrać bo brexit - bo masz umowę (a w UK dają umowy na czas nieokreślony od razu z zastrzeżeniem że mogą Cię bezpardonowo wypieprzyć po 3 miesiącach). Może Brexitu boi się tylko patola, co to straci zasiłki?

#uk #brexit
  • 31
@trustME: oczywiście, że jest. To tak jak z reformą emerytalną. To, że wprowadzili emeryturę od 67 roku życia nie oznacza, że ten co otrzymał emeryturę w wieku 65 lat nagle zaprzestał jej dostawania. Oczywiście jak wprowadzą NIN2 i unieważnią NIN to inna sprawa, ale oni chcą mieć narzędzie do wyrzucania ludzi, którzy im nie pasują, a nie do wywalania wszystkich obcokrajowców z automatu.
@Fagaldo_Antonio: Już teraz tracisz right to reside jeśli nie masz pracy ani statusu jobseeker - mimo posiadania NINu. Generalnie prawo 35+ zostało wprowadzone aby mieć ciągły napływ stażystów do najgorszych prac, za granicą pełno jest osób z NINem, które jednak musiały wyjechać.

Skoro mogą wszystkim zmniejszać benefity na dzieci, to czemu nie mieliby obłożyć osób bez obywatelstwa opłatą za pozwolenie na pracę obciążającą pracodawcę? Generalnie jak rząd będzie chciał się kogoś
@Fagaldo_Antonio: I ludzie nie mają się czego bać (bo torysi definiują człowieka jako zarabiającego co najmniej te 35k). Prawo 35+ mówi, że jest to wymóg do starania się o prawo do osiedlenia się - a po wyjściu z Unii Polacy będą po prostu zagranicznymi imigrantami podlegającymi temu samemu prawu. To nie jest zmiana prawa wobec ludzi, tylko statusu danej grupy. I to bez problemu zadziała.
@Fagaldo_Antonio: Z tego co ja kombinowałem, to oni to wprowadzili jako system krajowych staży. To znaczy - będą na 5 lat przyjmować jak leci do ciężkich prac i będą wywalać z kraju zanim ludzie od obciążeń zaczną chorować i obciążać lokalną służbę zdrowia. Bo na miejsce każdego wyjeżdżającego są kolejni chętni. Przy zawodach, w których występują braki (pielęgniarki) mogą zrezygnować z wywalania z kraju.