Wpis z mikrobloga

Zobaczcie jakie cuda dla psów. Specjalna woda dla psa z dodatkiem aceroli. Cena sugerowana za 1,5l to 4,49zł. A w ulotce napisane, że "podając psu wodę z kranu narażasz go na wiele chorób i infekcji". Czyste szaleństwo
A dla kotów woda w dwóch smakach: tauryna lub kocimiętka
Zdjęcie w komentarzu, bo nie chciało sie wgrać
#psy #zoostories
  • 59
  • Odpowiedz
A w ulotce napisane, że "podając psu wodę z kranu narażasz go na wiele chorób i infekcji".

@krolka89: #!$%@? xD wydajemy w Polsce kupe siana na systemy uzdatniania wody w sieciach wodociagowych, dzieki czemu czlowiek moze pic wode prosto z kranu jak w kazdym cywilizowanym kraju, a potem jakis cwaniak pisze, ze psy, ktore generalnie moga bez przypalu jesc zgnila zywnosc i padline (i nawet lepiej ja dzieki temu trawia, niz
  • Odpowiedz
@krolka89: założę się, że kranówka ma więcej minerałów niż ta specjalna woda :P a tauryna dla kotów jest w wystarczającej ilości w karmie więc... dobry biznes sobie ktoś wymyślił.
  • Odpowiedz
Polsce kupe siana na systemy uzdatniania wody w sieciach wodociagowych, dzieki czemu czlowiek moze pic wode prosto z kranu jak w kazdym cywilizowanym kraju


@paziu: Co? Pierwsze słyszę, zawsze mnie uczyli że pod żadnym pozorem z kranu nie wolno pić, ecola i te sprawy.
  • Odpowiedz
Nic mi się nie stanie?


@Magromo: Sprawdź na stronie regionalnego MPWiK. W dużych miastach jest to bezpieczne. W mniejszych z 1 ujęciem wody i starym uzdatniaczem mniej. W Krakowie piłem wodę z kranu od lat i nic mi nie jest.
  • Odpowiedz
@Magromo: jezeli chcesz miec 100% pewnosc to zapytaj w sanepidzie. tak jak pisalem poprzednio, picie kranowy jest generalnie calkowicie bezpieczne.
  • Odpowiedz
@paziu: Niestety jestem zmuszony sprostować. Pracuję w firmie robiącej systemy do uzdatniania wody, filtry do wody i niestety, ale woda z kranu w całej Polsce minimum 1,5-2x przekracza normę. Jak pięknie prezydent miasta X nie wychwala nowej stacji uzdatniania, nie wierzcie w to. Po pierwsze problemem nie jest sama woda, lecz dostawa tej wody(rury wodociągowe). Woda w wodociągach( na starcie) jest ok, lecz dostawa jej powoduje że zbiera ona mnóstwo syfu
  • Odpowiedz
Po drugie wystarczy zrobić zwykłą elektrolizę, dwie elektrody i wytrącamy cały ten syf z wody. Gdzie przy TDS mamy tylko jednostki, tutaj mamy już widoczne gołym okiem glony. Jak by tego nie nazwać, zbiera się niezły syf. To już robi wrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@milanos222: a co jak ci powiem, ze jak wsadzisz dwie elektrody nawet do wody osmotycznej i zdejonizowanej to po jakims czasie nawet
  • Odpowiedz
Po jakim czasie? Jeśli chodzi o test z elektrodami, trwa on minutę. W ciągu tej minuty kranówa po wykresie z TDS powiedzmy 170 robi się zieloniutka jak najbliższe oczko w Twojej okolicy. Woda z systemu uzdatniania, który oczywiście nie zachowuje kompletnie sterylnych warunków tej wody, zachowując potrzebne minerały itp. robi się lekko brązowa.
  • Odpowiedz
@Magromo: Zależy gdzie. W Łodzi wielokrotnie wodociągi chwaliły się tym iż woda w kranie ma lepszą jakość jak woda z butelek, robili jakieś bezpłatne punkty do sprawdzania jakości wody itp. itd..
Nawet spoko im to poszło bo odbiór wody z kranu w Łodzi mocno wzrósł. Teraz są na większych imprezach z ich beczkowozami gdzie można sobie napić się wody, jakieś rowery które są na rowerowych imprezach też z wodą no i
  • Odpowiedz