Wpis z mikrobloga

Zobaczcie jakie cuda dla psów. Specjalna woda dla psa z dodatkiem aceroli. Cena sugerowana za 1,5l to 4,49zł. A w ulotce napisane, że "podając psu wodę z kranu narażasz go na wiele chorób i infekcji". Czyste szaleństwo
A dla kotów woda w dwóch smakach: tauryna lub kocimiętka
Zdjęcie w komentarzu, bo nie chciało sie wgrać
#psy #zoostories
  • 59
  • Odpowiedz
@milanos222: ale ja wiem co mierzy miernik TDS. zakladajac, ze twoj miernik TDS mierzy w ppm, to nawet wynik 500 jest zgodny z polskimi normami (60-500 ppm) okreslajacymi parametry wody pitnej.
  • Odpowiedz
@pysxdka: @Kapitalis: @epll: Tak to jest, jak za chemię, oczyszczanie wody i inne zagadnienia technologiczne biorą się laicy i cwaniacy chcący zbić biznes na niewiedzy konsumentów. Stosowanie filtrów działających na zasadzie odwróconej osmozy (te montowane pod kranem) to czysta głupota w miastach i wsiach, jeżeli macie wodę pochodzącą z systemu wodociągowego. Takie rozwiązania są fajne tylko dla osób czerpiących wodę z własnej studni (bardzo często zaopatrywanej wodami przypowierzchniowymi, bogatymi
  • Odpowiedz
@milanos222: Z Twoich postów nie rozumiem czy mówisz o wykrywaniu czegokolwiek w wodzie czy oddzielnie metali ciężkich? Bo mówienie, że woda jest gorsza bo ma w sobie minerały jest śmieszne :D Filtrowanie właściwie byłoby niezdrowe, przecież woda z minerałami jest lepsza od destylowanej.
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: Post wyżej. Mówi o substancjach rozpuszczonych. Przedstawiciel handlowy, sprzedający takie urządzenia, który robi zawsze pozytywne doświadczenia chemiczne. Ludzie to powinni destylowaną wodę pić przecież.
  • Odpowiedz
@gleorn: Dobra, pierwsza rzecz to nie jestem przedstawicielem handlowym, co Cię powinno ucieszyć, chemii też nie skończyłem, generalnie bezpośredniego kontaktu z klientem nie prowadzę. Wyżej pisałem że przy założonym systemie, woda nie jest destylowana.
Wyżej pisałem również o tym: ''Miernik TDS jest prostym urządzeniem do określania sprawności filtrów odwróconej osmozy. Działa on na zasadzie przewodnictwa elektrycznego i służy do przybliżonego pomiaru stężenia chemicznego wody. Miernik TDS nie pokazuje jakie dokładnie związki
  • Odpowiedz
@milanos222: A to dlaczego tak bezmyślnie upraszczasz moją wypowiedź? Akurat co jak co, ale w naszym kraju kwestie higieny i zagrozeń dla zdrowia są traktowane poważnie i nie widzę powodu, dla którego władza miałaby zachęcać ludzi do picia zanieczyszczonej wody, podczas gdy Sanepid może Ci #!$%@?ć karę za byle gówno. No powiedz mi, po #!$%@? ktoś miałby to robić?

I tak, wykazanie związku przyczynowego między chorobą, a spożywaniem zanieczyszczonej wody będącej
  • Odpowiedz
@krolka89: Ludzie są #!$%@?, że myślą, że woda z kranu jest niezdrowa?
Ja piję całe życie i więcej problemów miałem z powodu udaru i innych niepełnosprawności, niż z powodu wody xD
  • Odpowiedz
@DamnumEmergens: bo tak uwazaja... Kolega wyzej uwaza ze woda z kranu jest dobra bo poje 10 lat i nic mu nie jest. U nas czesc klientow przed zslozeniem filtra robi badania w sanepidzie, swojej wody jak i wody docelowej z filtra. Zgadnij ktora jest lepsza, albo inaczej, ktora nie jest najlepsza dla organizmu? I nie, nie lataja pozniej po sadach, bo nikt Ci nie da gwarancji na jakosc wody kranowej
  • Odpowiedz
@milanos222: Lepsza bo co? I jak przekłada się to na zdrowie?

Nie latają po sądach, bo do #!$%@? nędzy nic im się od tej wody nie dzieje, a co do gwarancji to instytucje zaopatrujące w wodę odpowiadają za szkody na zasadzie ryzyka i naturalnie, że można dochodzić odszkodowania za rozstrój stanu zdrowia spowodowany zanieczyszczoną wodą.
  • Odpowiedz
Wyżej pisałem że przy założonym systemie, woda nie jest destylowana.

@milanos222: to oczywiste, koszt wyprodukowania metra szesciennego wody destylowanej jest niewspolmiernie wyzszy, od wody oczyszczonej technologia membranowa.

Miernik TDS jest prostym urządzeniem do określania sprawności filtrów odwróconej osmozy. Działa on na zasadzie przewodnictwa elektrycznego i służy do przybliżonego pomiaru stężenia chemicznego wody. Miernik TDS nie pokazuje jakie dokładnie związki (sole , kwasy czy zasady) znajdują się w wodzie. Widzimy jedynie sumaryczną
  • Odpowiedz
@milanos222: a skąd się miałby brać syf w rurach? Woda przepływa przez nie cały czas, gdyby cały czas syfiły to by się atomy metalu skończyły dość szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja zawsze przed wypiciem chwilę "spuszczam" wodę żeby właśnie tą zastałą wyrzucić z najbliższych rur (bo w dalszych to raczej cały czas płynie)
  • Odpowiedz
@milanos222: Lata temu mój ojciec pracował w tym biznesie. Sztuczka z elektrodami to była największa ściema. Kiedyś woda mogła być nienajlepszej jakości, obecnie w większości miejsc to nie jest problem. Co do twoich magicznych wskaźników 100 czy 500 "nie wiadomo czego", to są głównie sole wapnia i magnezu. Według sprzedawców zapewne śmiertelnie niebezpieczne.
  • Odpowiedz