Wpis z mikrobloga

słyszeliście o Montgomerym Cliftcie? w latach 50 był jednym z największych przystojniaków kina hollywoodzkiego zaraz obok Brando i Wayne'a z nominacją do Oscara w rękawie. był dosyć wybredny w doborze pracy ale jak już się do nich przymierzał to konkretnie - do roli skazańca spędzał noce w więzieniu, a żeby zagrać księdza mieszkał jakiś czas w kościele - zimne spojrzenie, ostre kości policzkowe i gęste czarne włosy zdecydowanie przytłumiły noszoną przez niego jasną koloratkę i ponownie zaskarbił sobie miłość młodej widowni.

enyłej, wszystko szło gładko do czasu kiedy w maju 1956 wracał z imprezy u Elizabeth Taylor i wjechał w słup, miażdżąc sobie szczękę i nos. Nie przeżyłby gdyby sama Taylor nie podbiegła do auta, wepchnęła palce do gardła Monty'ego i nie wydobyła stamtąd dwóch zębów którymi się wtedy krztusił. bardzo odważne z jej strony, ale gdyby znała jego kolejne 10 lat to pewnie mocno by się zawahała przed pomocą.

otóż jego dalsza kariera jest opisywana jako "najdłuższe samobójstwo w historii kina" - po zrekonstruowaniu twarzy aktor zdecydowanie podupadł na samoocenie i stracił w Hollywood nalepkę jakości. bał się opinii widzów, którzy mieliby według niego krytycznie spoglądać na jego postarzoną przez szwy i alkoholizm twarz. miał wiele romansów zarówno z kobietami jak i mężczyznami, ale tak naprawdę poślubił butelkę i dozowane tabletki. w wyniku zawału serca zmarł w wieku 45 lat samotny, w pokoju hotelowym.

lubię o nim myśleć jak o zachodzie słońca w południe.
Pobierz T.....i - słyszeliście o Montgomerym Cliftcie? w latach 50 był jednym z największych ...
źródło: comment_fxqbY0RZd4CgSXB20CIxHJfU7iddL5IY.jpg
  • 35
@yosemitesam: napisałam to jednym ciągiem na nocnej żeby wylać frustrację szkolną, nawet nie otagowałam bo nie spodziewałam się że będzie większy odzew - kto na nocnej czyta teksty dłuższe niż parę linijek ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam w planach założenie własnego tagu o kinie i w ramach tego chciałabym już pisać w sposób przemyślany
@RPG-7: tak
@RPG-7: jasne że nie; w sumie czytając o nim też spodziewałam się czegoś dużo gorszego, jakiejś wielkiej szramy na skos czy coś w tym stylu, lecz prawdą jest że do jego nieszczęścia przyczynił się nie tylko wypadek, ale też wszystkie rany na psychice których doświadczył, dodaj do tego liczne uzależnienia które zamiast poprawienia jego kondycji zdrowotnej robiły coś dokładnie odwrotnego i masz człowieka czującego się o 10 lat starzej, co też
Pobierz T.....i - @RPG-7: jasne że nie; w sumie czytając o nim też spodziewałam się czegoś du...
źródło: comment_M5s2cE2M7xBAMAJRh54MK2wMqHURi9LU.jpg