Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest tutaj ktoś, kto zbudował dom z alternatywnych materiałów konkretnie z kontenerów morskich, bo te mnie najbardziej interesują (ale nie tylko może jest inna ciekawsza/bardziej opłacalna metoda, o której nie pomyślałem). Pytam ponieważ chciałbym porozmawiać z taką osobą, zadać kilka pytań, dowiedzieć się o wrażenia z mieszkania itp. itd. Tak wiem są google, ale już dosyć sporo poczytałem mam pewne pojęcie o tym, ale na papierze jak zwykle wszystko wygląda pięknie, a mi chodzi o porozmawianie z kimś kto mieszka w takim domu na co dzień.

#budownictwo #domy #domymodulowe #budowadomu
  • 9
  • Odpowiedz
@lukasz_r128: ogolnie bardzo przereklamowany temat. Sam buduje dom, bylem napalony na rozne ciekawe rozwiazania, prefabrykaty itp ale skonczylo sie na pustakach ceramicznych...

Niestety nie wiele daja te kontenery. Zero ocieplenia (a jest ono potrzebne tez do ochrony przed nagrzaniem). Nie za bardzo struktura --- jakakokolwiek ciekawsza bryla bedzie wymagala projektanta konstrukcji i dodatnowych belek czy tam kolumn.

Te tanie kontenery to nie wiadomo skad i poczym, moga byc toksyczne. Te drogie
  • Odpowiedz
@diabeu255: Za gówniaka z kolegami wchodziliśmy do takiego, bo ktoś #!$%@?ł całą kolekcję wampów XD. Wyobraźcie sobie grupę gówniaków, pakującą dziesiątki wampów do reklamówek a potem z ledwością targającą te zdobycze na małych rowerkach do bazy kilkaset metrów dalej xD #patologiazmiasta #takbylo
  • Odpowiedz