Wpis z mikrobloga

Co ja #!$%@?łem mając 11-12 lat... Do dziś wszyscy pękamy ze śmiechu.

W Windzie XP po kliknięciu na Start->Zamknij pojawiało się okienko gdzie można było wybrać zamknięcie systemu, uruchom ponownie itd. Okienko było kolorowe, ale reszta ekranu poza okienkiem robiła się czarno-biała. Jako że w tym okresie byłem młodociany #januszebiznesu ze świeżo aktywowanym kontem na Allegro (na dane mamy) - wyczułem interes. Będę prowadził usługi przerabiania kolorowych zdjęć na czarno-białe!!! W końcu takie rzeczy to tylko u jakiegoś profesjonalnego fotografa, a ja wezmę tylko 1 PLN za każde zdjęcie!!! Pomysł wydawał mi się genialny. Ktoś "wylicytuje" usługę, podeśle mi kolorowe zdjęcie, ja je uruchomię, odpalę Start->Zamknij i momencie gdy ekran zrobi się czarno-biały, zrobię print screena. Potem tylko wkleić do Painta, wyciąć i ktoś za 1 PLN ma profesjonalne czarno-białe zdjęcie. Za złotówkę. A nie za kilkanaście złotych u fotografa czy grafika.

Gdy tata dowiedział się o interesie wyjaśnił mi, że taki zabieg można zrobić w każdym programie, trwa to kilka sekund i każdy potrafi to zrobić. I tak zniszczył mój niesamowity pomysł na biznes, biznes profesjonalnego grafika.

Wiem, że #czystyubaw a także #bekazpodludzi #oswiadczenie #heheszki
  • 1