Wpis z mikrobloga

cześć mirki czy jest możliwe że kupując iButton na #aliexpress ktoś będzie miał iButton z tym samym adresem? Chcialbym zrobić otwieranie drzwi za pomocą właśnie tej pastylki.
Według wikipedii:

Każdy iButton ma unikatowy i niezmienialny kod zgodny z układami serii 1W, zawierający typ układu oraz jego indywidualny numer utworzony przez przepalenie odpowiednich połączeń laserem na układzie wewnątrz obudowy


#arduino #elektronika #elektronikadiy
  • 11
@sylwek2k: nie wiem skąd ten uśmieszek. Oczywiście wiem o tym ale z perspektywy włamywacza nie będzie się to opłacało, bo układ nie będzie obsługiwał milion kombinacji na sekundę, nie chcę tylko żeby przypadkowy śmieszek go otworzył to innym chińskim kluczykiem.
@wojek:

Each device on the bus has a unique 64-bit serial number


O ile Chińczycy iButtonów nie podrabiają to jest unikatowy

To ze ma staly i niezmienny nr seryjny, nie oznacza, ze nie mozna symulowac dowolnego nr za pomoca jakiegos mikroprocka


@sylwek2k: No można ale żeby sklonować pastylkę trzeba przynajmniej mieć do niej fizyczny dostęp. Still better love story than RFID (unique)
@sylwek2k: No dobra ale to wada implementacji w tym konkretnym przypadku a nie protokołu:P

Poza tym nie do końca wiadomo co oni zrobili. Najpierw niby robią jakąś "analizę" (swoją drogą wszystkie "response time" na ekranie im wyszły takie same :P) a później jak sami mówią puszczają bruteforce na małym przedziale kluczy, żeby zmieścić się w prezentacji. Przeskanowanie całej przestrzeni 2^64, nawet gdyby zamek nie miał żadnego opóźnienia między próbami to już