Wpis z mikrobloga

Kto był wczoraj na mirko w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze, ten mógł zauważyć, że wpadłem na niezwykle innowacyjny i nowatorski pomysł wybór Gry Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to jednak bywa z innowacyjnymi pomysłami, miały miejsce pewne trudności. 256 tytułów to dużo? Tylko pozornie. Nie miałem żadnego problemu z zapełnieniem takiej ilości miejsc, a jak okazało się w komentarzach, o wielu świetnych tytułach kompletnie zapmniałem. W związku z tym wymyśliłem trzy kategoryzacje, które pomogą nam w wyborze tytułu. Ostateczny głos należy do Was:

1. Podział według daty wydania gry - wstępnie przewiduję podział na gry wydane: do 1990 roku, z lat 1990-1995, 1995-2000, 2000-2005, 2005-2010, 2010-06.2016. W każdym przedziale znajdzie się 64 kandydatów, zwycięzca poszczególnej kategorii zdobędzie minipuchar Game of Mirko, top 8 z każdej kategorii (48 tytułów) + gry wyłonione w dogrywkach (16 tytułów) zmierzą się ze sobą później w wielkim finale o tytuł Game of Mirko.

2. Podział według platformy, opcja 1 - wstępnie przewiduję podział na gry wydane tylko na: PC, konsole PlayStation, konsole Xbox, konsole Nintendo, inne konsole oraz tytuły multiplatformowe. W każdym przedziale znajdzie się 64 (128?) kandydatów, tytuły multiplatformowe reprezentować będzie 128 (256?) kandydatów. Zwycięzca poszczególnej kategorii zdobędzie minipuchar Game of Mirko, top 16 z (prawie) każdej kategorii (80 tytułów) + top 32 spośród tytułów multiplatformowych + gry wyłonione w dogrywkach (16 tytułów) zmierzą się ze sobą później w wielkim finale o tytuł Game of Mirko.

3. Podział według platformy, opcja 2 - dzielimy na wszystkie 7 generacji konsol, tytuły wydane tylko na PC oraz tytuły multiplatformowe. W każdym przedziale znajdzie się 32-128 (32-256?) kandydatów. Zwycięzca poszczególnej kategorii zdobędzie minipuchar Game of Mirko, top 16 z (prawie) każdej kategorii (128 tytułów, ale pierwsza i druga generacja konsol będzie reprezentowana przez top 8) zmierzą się ze sobą później w wielkim finale o tytuł Game of Mirko.

4. Podział według gatunku - wstępnie przewiduję podział na gry: akcji, zręcznościowe, bijatyki, symulatory, gry logiczne, RPG, strategie, przygodówki, gry sportowe i wyścigówki (do razu dylemat: hack'n'slash do gier akcji czy RPG?). W każdym przedziale znajdzie się 32-128 (w zależności od popularności gatunku) kandydatów. Zwycięzca poszczególnej kategorii zdobędzie minipuchar Game of Mirko, top 4-16 z poszczególnych kategorii + jeśli zajdzie taka potrzeba, gry wyłonione w dogrywkach, zmierzą się ze sobą później w wielkim finale o tytuł Game of Mirko.

Zdaję sobie sprawę, że pojedynek pomiędzy Puzzle Questem a Falloutem 2 może być co najmniej dziwny, pragnę więc wyjaśnić, że nie będziemy wybierać najlepszej gry na świecie, lecz taką, która najbardziej zaskarbiła sobie sympatię Mirków i Mirabelek.

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje podziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tag do obserwacji -> #gameofmirko

#glupiewykopowezabawy #gry #staregry #pcmasterrace #konsole #ps3 #xbox360 #consolepeasants ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wybór Game of Mirko. Według jakiej kategorii?

  • Podział według daty wydania gry 16.4% (10)
  • Podział według platformy, opcja 1 8.2% (5)
  • Podział według platformy, opcja 2 0% (0)
  • Podział według gatunku 59.0% (36)
  • Sprawdzam/inne 16.4% (10)

Oddanych głosów: 61

  • 7
@Psychopathy_Red: Według gatunku będzie lepszą opcją. To tak jakby porównywać Battlefielda do Wiedźmina. Obie to świetne gry, ale w swoich gatunkach, i bezpośrednie porównywanie ich nie ma sensu.