Wpis z mikrobloga

Mirki polecacie jakieś ciekawe #ksiazki, które zmotywują do pracy, nauki itd? Co ważne, to żeby nie były to książki o motywacji typu couchingu tylko zwykłe opowiadania/powieści o ludziach którzy coś osiągnęli. Coś co wciągnie w wakacje i zachęci do produktywności, jeśli wiecie o co mi chodzi:)
#motywacja #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

J. Archer napisał parę książek beletrystycznych w stylu "od pucybuta do milionera". Polecam "Prosto jak strzelił" i "Kane i Abel" Z biograficznych pozycji możesz sięgnąć po "Urodzeni biegacze" Christopher McDougall, mnie bieganie nie kręci, ale czyta się dobrze.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Gówno prawda. Szukanie motywacji to błądzenie we mgle z nadzieją, że nagle jakimś cudem odnajdziesz garnek ze złotem. Motywacja jest zbyt ulotna i chwilowa a koszt jej wzbudzenia pochłania niewspółmierną do efektów ilość zasobów: czasu, energii i pieniędzy.
  • Odpowiedz
@longfinger1: biografia Jobsa zrobiła na mnie wielkie wrażenie, mimo że w pewnych kwestiach był #!$%@? i #!$%@?, wulgarnie rzecz ujmując. ;) Wykopki chwalą też bio Muska, ale nie miałam okazji jeszcze przeczytać.
  • Odpowiedz