Wpis z mikrobloga

#dziendobry Jako, że niedługo koniec sesji i znów wakacje, a chcę ten czas spożytkować jak najlepiej, wobec tego postanowiłem rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Nie chcę znów spędzić całych wakacji przed kompem. Pragnę ten czas poświęcić na samorozwój.
Chciałbym poszerzyć swoje horyzonty z różnych dziedzin życia. Czy ktoś mógłby polecić mi jakieś książki dotyczące liberalizmu, logicznego wyjaśnienia pewnych zjawisk ("Etyka Wolności" Rothbarda). Jednakże, chciałbym poznać również socjalistyczne podejście do życia (Karol Marks).
Chciałbym również przeczytać jakąś dobrą książkę, dzięki której poznałbym psychologię człowieka (co oznacza nasza mowa ciała w codziennym życiu) oraz jakiś wstęp do socjologii.
Ponadto szukam godnych polecenia artystów z zakresu muzyki (muzyka klasyczna, rock, metal, techno, reggae), a także malarzy. Chcę stać się bardziej wrażliwy na sztukę.
Zamierzam też zrzucić kilka kilogramów i zadbać o swoje zdrowie (#mirkokoksy - jaką książkę z zakresu atletyki byście mi polecili?).
Zna ktoś jakieś miejsce, do którego można się udać i wyciszyć. Jedyne czego chcę to podziwiać naturę, przemyśleć kilka spraw?
Jak każda zielonka - usunę konto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proszę, by w tym poście udzielił się każdy kto chce mi pomóc i polecić jakieś fajne tytuły książek, nazwiska artystów, miejsca wypoczynkowe, jakieś portale, dzięki którym rozwinę swoja sylwetkę, poprawię kondycję, nawyki żywieniowe...
#postanowienie #oswiadczenie