Wpis z mikrobloga

@MMaros: smiem watpic, masz rysy na plastiku, idealnie na dlugosci tego pierwszego pekniecia + ciulowo pomalowany rant Ci odpryskuje+ rog przy lampie rdzewiej+ cos sie tez brzydkiego dzieje na zakladce zderzaka (tam gdzie styka sie z blacha)= na bank bylo tam grzebane, a na 90% jest tam szpachla...
  • Odpowiedz
@MMaros: No to odłup ten kawałek lakieru i zobacz co tam siedzi.
Jak chcesz naprawić to papierkiem ściernym trochę poszoruj najpierw jakąś 80, potem coś koło 300, przygotuj na koniec papierkiem wodnym, dajmy na to 800. Odtłuść miejscę. osłoń resztę lakieru taśmą maskującą i żeby było taniej reklamówką. Na to dajesz podkładzik, na to ze 2-3 warstwy lakieru pod kolor auta i na koniec bezbarwnym. Najlepiej w garażyku, albo w
  • Odpowiedz
@pasczakk: Później sprawdzę bo obecnie pada ;p, ogólnie to jakiś ciulowy jest ten lakier na plastikach bo na tylnim + przednim są takie czarne ryski i mocno odpryskuje (nawet na listwach). Ogólnie to osiwieje przez to auto kiedyś. A jakiś pomysł żeby to zabezpieczyć? Może nakleić folię przezroczystą?
  • Odpowiedz
@MMaros: pytanie za 100 pkt. to A klasa ? ja bym sie nie bawil w zadne maskowanie tego... zrobil bym tak jak kubabe mowi, sa filmy instruktazowane na youtube jak to zrobic, obejrzyj kilka nim wezmiesz sie do pracy

@kubabe: nie bedzie linczu z mojej strony ;) bo amatorsko mozna zrobic wszystko ;) a jak sie czlowiek przylozy to i zrobi lepiej niz nie jeden janusz w warsztacie....
  • Odpowiedz
@kubabe >

Najlepiej w garażyku, albo w bezwietrzną pogodę. To będzie prawdopodobnie najtańsza metoda.

@MMaros: tylko dobrze sobie zabezpiecz inne elementy i baw sie dobrze ;)... jesli chcesz to zrobic "najlepiej jak sie da" to sciagnij lampe i postaraj sie wyprowadzic ten rdewiejacy rant- nie skupiaj sie tylko na tym peknieciu- az do nadkola gdzie nie ma lakieru. juz wiecej do tej naprawy nie wrocisz (nawet jak spieprzysz to
  • Odpowiedz
@pasczakk: No właśnie pytanie co jest wart ten ocynk vs podkład epoksydowy. Jakoś nie mam zaufania do tych ocynków. Jakieś doświadczenie z nimi?
@kubabe: Jako janusz stajl po taniości elegancko ;).
  • Odpowiedz
@Tomeek: nie mam doswiadczenia z epoxydem w blacharswie (jedynie sobie lepilem jakies formy na tablet, glosniki, ale w w blacharstwie nigdy), ale kiedys odrestaurowalem sobie starego grata, i przez dobre 4 lata posiadania nie wyszedl nawet gram rdzy po tym ocynku. z reszta malo mam doswiadczenia z blacha :) samochody detailing retrofiting tuning etc to tylko hobby- ale przy hobby dba sie o detale :)
  • Odpowiedz