Wpis z mikrobloga

mu są w tej bida historyzującej makiecie widoczne? Płaskie dach? Szerokie przeszklenia? Forma podporządkowana funkcji?


@CrtZ: czy ja napisałem że to jest czystej wody modernizm? Nie. To remont budynku przebiegał według takich wzorców i powstała hybryda. Budynek w swoim rdzeniu pozostał historyzujący ( dach i bryła), ale użyte materiały, elewacja, zamurowanie okien służy jakimś tam celom funkcjonalnym które dla projektanta miały większe znaczenie od stylu pierwotnego.
@gryzli6: Lidl znany jest z niszczenia zabytków. Połowa biedy, że w tym wypadku Niemcy zdewastowali swój własny zabytek, bo przed wojną Olesno nazywało się Rosenberg i leżało poza granicami Polski. Gorzej, że np. w Warszawie, w samym centrum Pragi przy Al. Solidarności, rozwalono zabytkowy (!) budynek parowozowni i w jego miejscy postawiono Lidla! Oczywiście jak się możecie domyślać, nikt nie został ukarany a śledztwo w sprawie zniszczenia zabytku umorzono ( ͡
współczesny gargamel


@kalafiord: stworzony według pewnych wzorców. Ciekawe w jakiej epoce w Polsce dawało się i daje takie elewacje, no nie wiem....

co xD


@iLovePierogi: daj znać jak zaczniesz budować zdania złożone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pantokrator: przed remontem to była sypiąca się ruina zabita dechami w żaden sposób niepodobna do budynku z pierwszego obrazka. Aż sam się dziwię, że potrafili to w taki sposób wyremontować.
@ajuto00: Szczerze mówiąc nie wiem jak bym to nazwał, bo cieżko przyporządkować do określonego stylu coś, co go nie ma. Takie okazy to trend który wytworzył się w polskiej architekturze w wyniku m. in. braku edukacji na temat sztuki, braku poczucia estetyki, prawdopodobnie korupcji i chęci cięcia kosztów na wszystkim co popadnie. Polecam książkę "Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?" Piotra Sarzyńskiego.