Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie najlepiej kupić atrament do pióra?

Kupowanie nabojów wychodzi cholernie drogo, więc chciałbym kupić atrament "hurtowo" - w większych ilościach. Jakaś buteleczka na kilkadziesiąt mililitrów przynajmniej.
Ale kompletnie się na tym nie znam, nie wiem gdzie to dostać (poza internetem) i czy ma znaczenie marka pióra/atramentu?
Szybki rzut oka na Google wskazuje na to, że to chyba podobna nisza z atramento-filami jak chociażby temat audio ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

Tak więc stwierdziłem, że najbardziej bezboleśnie będzie najpierw spytać ekspertów na mirko ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie jestem strasznie wymagający, pewnie i tak nie zauważę różnicy w różnych wartościach "przepływu" i nasyceniu kolorów (byle to nie była lekko zabarwiona woda ( ͡º ͜ʖ͡º)), a moje pióro nie jest wysokich lotów (chyba ten Parker). Po prostu potrzebuje taniego źródła tego płynu - czarnego. Mój plan to napełnianie pustych nabojów np. strzykawką. Potrzebuje jedynie do pisania, robienia notatek.

Dotychczas kupowałem takie naboje.

#niewiemjaktootagowac i chyba nieśmiało zawołam #kaligrafia
Pobierz Gumaa - Mirki, gdzie najlepiej kupić atrament do pióra?

Kupowanie nabojów wychodzi...
źródło: comment_WIPKspFLPTzyIRBbHdQVhvJ3uBm3GLWC.jpg
  • 8
Dokup sobie konwerter tłoczkowy do pióra, mocno ułatwia to napełnianie, wciągasz wtedy atrament bez zdejmowania naboju - zanurzasz spływak w atramencie i zaciągasz.

A co do atramentów, to w nich tkwi "endgame" - najlepsza zabawa w piórach, jak zaczniesz eksperymentować z różnymi barwami, to wciągniesz się w to na całego.