Wpis z mikrobloga

Cześć! Miałam ochotę na coś słodkiego, więc zrobiłam naleśniory. Cytując pewnego jegomościa "#!$%@? jakie to jest dobre!", ze az sie podziele ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobcie sobie też te pyszne #!$%@?

Potrzebujecie:

-100g masła
-100g ciemnej czekolady
-2 szklanki mleka
-2 łyżki kakao
-6 jaj
-olej do smażenia
-2/3 szklanki cukru
-300g mąki pszennej
-1 szklanka wody gazowanej
-monte
-cukier puder
-owoce z puszki (brzoskwinia, ananas), kiwi, banan (wedle uznania)

A zrobicie je tak:

1. Do garnuszka włóż masło, czekoladę, wlej mleko i wsyp kakao.
2. Roztop na małym ogniu.
3. Wystudź.
4. Wbij jaja, wsyp cukier.
5. Miksuj dodając mąkę.
6. Odstaw na 15 min.
7. Dodaj wodę mineralną.
8. Rozgrzej na patelni olej i smaż naleśniki z obu stron ( z jednej strony bladsze)
9. Kiedy naleśnik będzie usmażony, bardziej wysmażoną stronę posmaruj monte i dodaj owoce.
10. Składaj w chusteczkę i podsmażaj, aby farsz był ciepły.
11. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.

Smacznego Mirasy !

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #jakietojestdobre
Pobierz
źródło: comment_oDneUOfvhNNtJTrZ9Pw3sFWdoGWNn8mu.jpg
  • 20
@haruczeg: O matko bosko. 2/3 szklanki cukru? Nawet, jak nie pilnowałam kalorii, to nie słodziłam ciasta naleśnikowego, bo dżem/owoce/krem czekoladowy do nich były wystarczająco słodkie...

Ale to musi być mdłe.
@damian_co_dalej: Za cholere nie wiem czemy wyszlo Ci 2000kcal na porcje a nie over 9000. Naucz mnie liczyc kalorie, bo wg. moich blednych widocznie obliczen wychodzi mniej wiecej tak:

1,5 kg ciasta:
Kcal = 3600
Białko= 107
węglowodany = 418
tłuszcze = 172

Z czego to powinno wystarczyc na 10-12 nalesnikow. Moze nie zalozylam blednie jak widac, ze chcesz zrobic 1,5 kilogramową porcje. Jesli tak, to przepraszam i zwracam honor, ale
PS: I tak, trzeba dodac do tego jeszcze owoce i monte i wszystko zalezy od skladnikow jakich uzyjesz. Ale naprawde musialbys sie bardzo postarac by porcja miala 2tys kcal
@damian_co_dalej: Ja nie mówie, ze to danie dietetyczne bron boze. Ma swoje kalorie. Ale to nie jest przepis dla ludzi ktorzy licza kalorie, tylko ktorzy lubia smaczne rzeczy. Z drugiej strony nikt kto liczy kalorie nie bedzie jadl takich porcji jak mowisz, moze nawet zrezygnuje calkiem z nalesnika, natomiast ktos kto jest na normalnej diecie, nie bedzie sobie zalowal. W sumie jako alternatywe mogę polecić Ci wafel ryżowy z pomidorem. Zaufaj
Ale to nie jest przepis dla ludzi ktorzy licza kalorie, tylko ktorzy lubia smaczne rzeczy.


@haruczeg: Ale to jest serio smaczne? Sam cukier?

W sumie jako alternatywe mogę polecić Ci wafel ryżowy z pomidorem. Zaufaj mi, jestem technikiem żywienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haruczeg: No to chyba nie jesteś najlepsza w swoim fachu, bo akurat wafle ryżowe to nic dobrego.
@chromatografia:

No to chyba nie jesteś najlepsza w swoim fachu, bo akurat wafle ryżowe to nic dobrego.


Nie chodzi o dobro a o ilosc kalorii :)

Ale to jest serio smaczne? Sam cukier?


Nie znam Twojego gustu i nie moge powiedziec, ze na pewno bedzie Ci smakowalo. Jesli szkoda Ci skladnikow to mozesz sprawdzic na mniejszej ilosci. Ten przepis jest na okolo 10-12 nalesnikow. Podziel sobie ilosc skladnikow na tyle ile
@haruczeg: Jak podzielę te 2/3 szklanki cukru na 10, albo nawet na 12, to i tak wychodzą olbrzymie ilości cukru w jednym naleśniku.
Może jestem jakaś dziwna, nie wykluczam, ale nawet jako dziecko, które uwielbiało słodyczy, nie byłabym w stanie zjeść czegoś tak słodkiego.
@chromatografia: To są naleśniki na słodko które bardzo mi podpasowały. Do tego stopnia, ze i przepisem sie podzieliłam tutaj. Możesz sprobowac z mniejsza iloscia cukru, mozesz nawet z cukru zrezygnowac. Mozesz sobie dowolnie przepis pod siebie zmienic lub jesc cos innego. Nigdy nie rozumiem tego typu zarzutów do przepisów. "o rany, cukier/czekolada/owoce/jedzenie. Przeciez od tego sie dostaje raka prostaty". Przepisy sa po to by wiedziec jak cos powstaje i wedle uznania