Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki,

Dwa słowa tylko. Dziś w Obserwatorium Astronomicznym UJ będę prowadził Wieczór z Gwiazdami. Referat wygłosi jeden z naszych doktorantów (bedzie "O Zaćmieniach"), a po referacie oprowadzam grupę po terenie. Jak będą chętni, to po zmroku zrobię pokazy przez teleskop: Jowisz, Saturn, Mars, Księżyc.

Referat jest o 18:30; zwiedzanie zacznie sie w godzine później; teleskopowanie dopiero po zachodzie Słońca, czyli po 21:00.

Zapowiada się zupełnie bezchmurne niebo. Zapraszam. [[Dojazd]](http://oa.uj.edu.pl/travel.pl.html)

#astronomia #oauj #krakow
  • 6
@Sylwus1988: jakbyś sie pojawił o 22:00 to pewnie jeszcze byś się załapał. Coś czuje ze dzis dłużej to potrwa, bo ja jestem sam do oprowadzania...

Na Wieczory można przyjść z ulicy na zwiedzanie. Na referat trzeba się rejestrować wcześniej, bo mamy małą salę wykładową. Całość za darmo.
@Al_Ganonim: o 22 niestety dopiero bede zamykał drzwi za sobą w robocie , żeby dotrzec tam na bielany potrzebował bym nastepne pól godziny .. chetnie bym zobaczył ale troche mi sie nie chce pędzic na wariata zeby zdązyc na ostatnie pare minut i jeszcze ludziom którzy chcą isc do domu ,tak późno tyłek zawracać .. a dwa ze im dłuzej siedze w tej robocie tym bardziej mam ochote sie walnąć do