Wpis z mikrobloga

Panowie myślę wstępnie o jakimś filmie o Powstaniu Warszawskim, rozglądam się za materiałami. Jeśli znajdę wystarczająco to zrobię. Wideo archiwalnych znalazłem nieoczekiwanie sporo. Szukam dobrego kawałka, pomóżcie !

Rozglądam się za czymś co generalnie nie będzie za bardzo "triumphant", nie będzie za szybkie a niestety mam pamięć tylko do takich:D, bez chóru bo nie chcę by kolidowało z narratorem. To pierwszy kawałek jaki biorę pod uwagę. Spełnia mniej więcej kryteria, muzyka jest intensywna przez to nie będzie miało się wrażenia, że tylko coś tam pobrzdękuje w tle, nie za szybka, nie za wolna. Wrzucajcie wszystko co wam przyjdzie do głowy, lepiej wybierać z większej puli niż z mniejszej.

#trailermusic
n00ber - Panowie myślę wstępnie o jakimś filmie o Powstaniu Warszawskim, rozglądam si...
  • 22
  • Odpowiedz
@strictvision: Właśnie dokładnie w taki deseń. Przynajmniej na takim czymś widzę fragmenty gdy walczą powstańcy, ale również znalazłem wspomnienia powstańców o masowym mordowaniu cywilów itd. tu trzeba dodać coś również bardziej mrocznego? Mam pomysł od strony graficznej jak to zrobić, jak np. animować zdjęcia czarno białe by bardziej trafiały do współczesnego Kowalskiego. Tylko jeszcze myślę nad koncepcją czy przedstawić typowo historycznie tzn. dzień X - wydarzyło się to i to. Czy
  • Odpowiedz
@strictvision: Jeszcze nie zacząłem ciąć, wspomnień powstańców głównie od długości narracji zależy to ile będzie trwać, ale wstępnie mogę założyć, że około 3 min, 3.30 to jest max. Ja nie lubię montować w taki stylu, że ktoś mowi a przez 20 sek jest jedno ujęcie. Dla mnie to mega nudny montaż osobiście zaraz wyłączam taki film gdy nic się nie dzieje, musi mnie coś na serio interesować by przeboleć taki styl
  • Odpowiedz
@n00ber: Według mnie ciekawie by było, gdybyś to zrobił właśnie w formie traileru, przez pierwszą połowę pokazać przygotowanie do Powstania, co było skutkiem, później jej przebieg i tu właśnie jakiś intensywny kawałek, Epic Action, a na końcu podsumowanie. Uważam, że powinieneś ukazać ogólne informacje i takie, które po obejrzeniu widz będzie zachęcony, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym wydarzeniu. Czyli wiesz, Powstanie warszawskie w pigułce. Możesz też zrobić to
  • Odpowiedz
@strictvision: Czysto trailerowo to nie wiem czy to wyjdzie bo jednak to są filmy sprzed 70 lat kręcone w warunkach wojny. No pewno nie zrobię tego czysto w formie podręcznikowej. W takim stylu będą zdjęcia http://youtu.be/pfYQ-Cp7atw?t=2m17s Znaczy się wiem jak to animować tak by sprawiało wrażenie 3d. Chyba nikt takiego efektu nie zrobił w filmach na YT, szczególnie o historii. To jest na maksa czasochłonne i nie zawsze wychodzi na zdjęciach
  • Odpowiedz
@strictvision: Mi przed chwila podobało bardziej, trzeba to przerobić w 30-40% jeszcze ;p

Niby to zdjęcie animowane a prawie tego nie widać, trzeba to wyciać z obrazka dorobić tło, masakra ile jest przy tym dłubania a efekt nie powala ;D
  • Odpowiedz
@strictvision: Masz jeszcze drugi dobry kawałek, na wstęp jednak muszę coś dać takiego bardziej lajtowego? Nie wiem jak to nazwać pod opis gdy szykowali się do powstania. Ten jest dobry ale nie wyrobie się na nim przed tym gdy on się już rozkręca.
  • Odpowiedz
@strictvision: Dokładnie coś w ten deseń, chociaż pierwszy mi się zbyt jakby sielankowy wydaje, drugi jest bardzo trafiony, na pierwszy rzut oka dobrze pasuje do tego kawałka Full Tilt.
  • Odpowiedz
@n00ber: Dark Matter mam w trochę innej wersji. Nie, że wątpię w Twoje zdolności, ale dasz radę w drugim utworze zrobić przejście? Tam nie ma żadnej pauzy czy coś, więc musiałbyś jakiś Sound Design zastosować. Ja tam zbyt nie wiem dlatego pytam. Tak czy siak słucham teraz muzyki, to będę podsyłał co możesz użyć ewentualnie :) Akurat jestem przy Full Tilt, to łap jeszcze jeden utwór! :P
strictvision - @n00ber: Dark Matter mam w trochę innej wersji. Nie, że wątpię w Twoje...
  • Odpowiedz
@strictvision: Teraz raczej spokojnie dam, oczywiście jak wyjdzie w praniu to już trzeba w konkretnym momencie zobaczyć gdy już się będzie to montować. Ale gdy podłoże, SFX, jakieś odgłosy walki i narratora to przejście powinno wyjść dobrze.
  • Odpowiedz