Wpis z mikrobloga

@Szefu: Nie, nie mam zamiaru wywołać gównoburzy. I nie, nie twierdzę, że aspartam jest rakotwórczy (choć naukowcy sami nie mogą dojść do porozumienia i jeden mówi, że tak, drugi - nie). Po prostu smak napoju słodzonego cukrem jest dużo, dużo lepszy od napoju słodzonego sztucznym słodzikiem. Ale to tylko moja opinia. A jak wiadomo - opinia jest jak dupa. Każdy ma swoją ;)

@maur: oczywiście, można wyciskać. A sok, według polskiego prawa (albo unijnego - nie pamiętam) - nie może być dosładzany (znaczy mogą być dosładzane, ale do 15g/l - wtedy producent nie musi informować o zawartości cukru w produkcie. Powyżej - musi być informacja, że produkt jest słodzony. I nawet wtedy, maksymalna ilość cukru to 150g/l) ;)
@jurny_juhas: No to nadal 15g cukru nikomu niepotrzebne. A smak wyciśnięty ma lepszy. :-) Plus można wycisnąć sobie szklankę, wypić i nie wala się niepotrzebna reszta w lodówce kolejne dni.
@maur: Dobra, dobra. Tyle, że my rozmawiamy o produktach kupnych, a nie o własnych przetworach ;) Znakomita większość soków z cytrusów na rynku ma te 15g/l bo inaczej soki byłyby bardzo kwaśne :)

Trzeba uważać, co się kupuje, co się zjada. Cukrów nie da się ograniczyć w 100%, ale wystarczy, że nie osłodzisz kawy czy herbaty i już co najmniej 10-15 gramów cukru mniej (przyjmując, że jedna łyżeczka to około 5
Aha - napojów z cukrem jak i napojów z aspartamem raczej nie pijam. Wolę zapłacić więcej za sok z zagęszczonego soku owocowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jurny_juhas: Ja wolałem zapłacić jeszcze więcej niż ty i kupiłem wyciskarkę do soków, ale to nie zmienia faktu że nawet w naturalnych sokach jest dużo cukru(fruktozy) i kalorii.. i nie znaczy również, że nie mogę mieć w lodówce napitku gazowanego który
@ajfel: Tuczy czy nie - zęby po soku pomarańczowym będę miał zdrowe ( ͡ ͜ʖ ͡)

I przyznałem to wcześniej - można kupić wyciskarkę. Można kupować owoce. Ale ja jestem wygodnym człowiekiem i wolę kupić sok z koncentratu (lub jednodniowy jak mam dzień szastania kasą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), niż bawić się w wyciskanie :D