Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, co sądzicie o produktach leczniczych homeopatycznych? Czy według was homeopatia naprawdę działa?

Produkty lecznicze homeopatyczne muszą także charakteryzować się odpowiednim stopniem rozcieńczenia – nie więcej niż 1/10.000 części roztworu macierzystego lub nie więcej niż 1/100 najmniejszej dawki substancji czynnej w produkcie leczniczym wydawanym na podstawie recepty.

Moim zdaniem takie produkty nie mają szans działać, poza może efektem placebo. Mimo to, w świetle prawa są uznane za produkty lecznicze.
Gdyby ktoś z was miał jakieś ciekawe i rzetelne informacje, publikacje i badania na ten temat - z chęcią poczytam :)
  • 8
@WujaAndzej: Nie czytałem, koleżanka polecała mocno. Chodzi chyba o efekt przyciągania. Nie stosuję jakoś tego, ale w moim życiu wydarzyło się coś ciekawego. Kiedyś mijałem furgon znanej dużej firmy medialnej i żartowałem, że kiedyś będe tam pracował. Minęły dwa lata i faktycznie tak jest. Trochę wczesniej podziwiałem tez pewien dom w Wrocławiu i bardzo chciałem w nim się znaleźć kiedyś. Po 4 latach wszedłem tam z kamerą. Moze zbieg okoliczności, bo