Wpis z mikrobloga

#pytanie #emigracja #uk #oswiadczenie

Mam dobrą pracę, od paru lat jest ona dla mnie jednak nieco męcząca- trochę się wypaliłem w swoim zawodzie, brak perspektyw na jakiś awans. Oprócz regularnych wypłat nie mam nic. Nie będę tu ukrywać. Zarabiam 3k na rękę plus minus 200zł w zależności od wyników.
Ostatnio dostałem opcję wyjazdu do UK do legalnej pracy bezpośrednio rzez agencję. Zarobki 350f na rękę co piątek, opłaty za mieszkanie 250f na miesiąc. łatwo policzyć że netto zostaje po opłatach za mieszkanie 1150f (minus oczywiście żarcie, ubranie no i jakieś piwo w weekend)
Jestem sam, nie mam różowego, dzieci, kredytów itp. Jedyne co mam to akwarium i węża.

Od paru tygodni intensywnie myślę o wyjeździe- o tym żeby zostawić to wszystko #!$%@? i wyjechać, zdaję sobie sprawę że emigracja to nie łatwa sprawa ale jeżeli chodzi o kwestie finansowe to o szczebel lepsze życie. Mam znajomych co tam siedzą i sobie chwalą, ba - nawet sam mieszkałem przez prawie pół roku w Irlandii. Fajnie było.

Doradźcie proszę bo mieszkam obecnie w mieście z dala od rodziny, nie mam nawet z kim pogadać.
Może ktoś postawił wszystko na jedną kartę i wyjechał- może teraz żałuje lub nie ?
Dzięki
Pobierz HaDwaO - #pytanie #emigracja #uk #oswiadczenie

Mam dobrą pracę, od paru lat jest o...
źródło: comment_7nw5JMpoo7bhuARp28fVFKg0kw6Bb0K1.jpg
  • 17
@HaDwaO: jestem praktycznie w identycznej sytuacji, jeszcze czekam tylko co z referendum i jak nic się nie popsuje to we wrześniu mnie tu już nie będzie. Te 3k nie są złe ale brak możliwości rozwoju/podwyżki + wypalenie skutecznie zniechęca od pozostania tutaj a zachęca do spróbowania czegoś nowego :)
@HaDwaO: Nie masz kredytu, rodziny na utrzymaniu ani innych zobowiązań jak sam mówiłeś, do tego masz już doświadczenie na obczyźnie, zawsze to będzie Ci łatwiej po raz drugi wyjechać. Może nawet sam wyjazd trochę Cię wyleczy z wypalenia zawodowego.

Ja wyjechałem zostawiając wszytko, jutro idę na rozmowę o NIN a potem witaj przygodo (znaczy się roboto) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HaDwaO: spoko, ale jak bedziesz chciał cos lepszego niż pokój i np. kupić auto, to juz przestanie byc tak fajnie, ale generalnie złe tez nie powinno byc
za pokój w mieszkaniu


@HaDwaO: Zorientuj się ile jest pokoi w mieszkaniu, ile osób będzie mieszkać łącznie w mieszkaniu i ile osób będzie mieszkać w pokoju razem z Tobą, oraz czy masz miejsce w lodówce, miejsce do zaparkowania itd., żebyś nie był zaskoczony/rozczarowany po przyjeździe.
@HaDwaO: tak, jak pisze luke, zorientuj się dokładnie jeśli chodzi o warunki lokum, ponad to, co napisano - okolica.
No i cóż, nie wahaj się, chcesz zmiany to sobie ją zafunduj, zwłaszcza, że już kiedyś miałeś styczność z zagranicą. Kolekcjonuj doświadczenia (i kapustę ;) ), póki czas. Powodzenia.