Wpis z mikrobloga

@SirSajko:
- Na pewno soczewki plastikowe (większe bezpieczeństwo, większa możliwość uszlachetnień i uzyskania produktu wysokiej jakości).
- Renomowanej firmy (JZO, HOYA, Essilor).
- Nie produkt ekonomiczny (warto wspomnieć o tym optykowi).
- Antyrefleks zawierający warstwę hydrofobową, oleofobową i antystatyczną (w JZO minimum AR3, w HOYA minimum SHV, w Essilorze minimum Crizal Alize).
- Fotochrom tylko nowej generacji jak Transitions Signature VII (czyli działanie tylko na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi). Ale
  • Odpowiedz
@SirSajko: Zakłady optyczne, głównie te sieciowe zazwyczaj reklamują się i przyciągają tanimi soczewkami okularowymi z antyrefleksem (od 50 do średnio 150zł), które posiadają różne warstwy i ogólnie wygląda to całkiem dobrze ale są to właśnie rozwiązania ekonomiczne czyli dużo niższej jakości (zazwyczaj gotowe magazynowe produkty, produkowane przez podwykonawców o znacząco niższej jakości). Różnią się one od głównych produktów tych firm, które wymieniłem w poprzednim poście. Najlepiej jest zapytać optyka przed wykonaniem
  • Odpowiedz
@GloomySunday: Eh , jak ja tego nie lubię. Przyjmą pozycje obronną i pewnie po cichu mi coś sknocą bo klient wymagający to trzeba mu utrzeć nosa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale dzięki za cenne info.
  • Odpowiedz