Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@phogel:

Niezła manipulacja, szkoda że jak są tacy mądrzy nie napisali co można sobie za te 7 funtów kupić tu i tam. Np. koszt wynajęcia mieszkania w Wawie 1600 miesięcznie, w Londynie 2000 GBP ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No, niezła manipulacja. Tyle że z Twojej strony :)
1) Czytanie ze zrozumieniem macz? Na obrazku jest godzina truskawek JEDNEGO zbieracza vs. godzina pracy TRZECH rezydentów. Właściwe porównanie zatem
@Jadalny: myślę, że wielu z was nie rozumie pewnego problemu jaki wiąże się z zarobkami lekarzy właśnie. Otóż Ci lekarze wyjeżdżają za granicę, bo #!$%@?ą pracować za 20 parę złotych za godzinę. A średnia wieku np lekarzy rodzinnych w Polsce to 60 lat itd. Generalnie niedługo nie będzie komu was leczyć. O ile większość ludzi spokojnie może się bez architekta, czy adwokata obejść przez większość życia, to bez lekarza jest trudniej
@Jadalny: mam prywatna opiekę medyczna wiec mam w nosie NFZ ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

To działa do pierwszego poważnego urazu. Sprawdź jakie operacje w ramach tego pakietu masz uwzględnione i co z onkologią. Znam przypadki pacjentów, którzy w przychodni zaczynali płakać, bo się nagle okazywało, że pakiet był tylko do poziomu "to
To mit.

W Polsce lekarze zarabiają dużo,


zdecyduj się xd

bo jest ich za mało i zawsze mają możliwość dorobienia na dodatkowych zmianach. Biorą ich więc tyle, że czasami nie śpią po 30h.


To dopiero jest mit, moja siostra jako rezydent ma 4 na rękę i jest wyspana. Nie śpią tylko wyjątkowo pazerni.

@JestemPsem:
Przeważnie rozpoczynająca rezydenturę osoba ukończyła 26. rok życia. Średni wiek ukończenia rezydentury w Polsce to 37 lat.

Przez ten czas mają odgórnie ustawowo ustaloną pensję. Dziwnie brzmi nazywać 37 latka z 11 letnim stażem pracy stażystą. Zwłaszcza, że 13 miesięcy stażu odrobił przed rezydenturą.


@Jadalny: Czas ukończenia specjalizacji to przeważnie 4-6 lat. Jakim sposobem kończy się rezydenturę w wieku 37 lat?
Ale większość tutaj nie widzi tego, że to nie lekarze specjaliści się burzą, że mało zarabiają tylko rezydenci i to jest fakt, że zarabiają śmiesznie mało w porównaniu do obowiązków i odpowiedzialności. Nie słyszałem też żeby mówili, że chcą od razu zarabiać 20tys. tylko raczej poruszane są kwestie tego żeby w ogóle się zainteresowano tematem i coś ruszyło w tej kwestii. Potem władza dzielnie rozwiązuje problemy z uciekaniem młodych lekarzy za granicę,
nie wspomnieli, że po 10 latach lekarz ma astronomiczne zarobki,a zbieracz truskawek rozwalone plecy


@NiedzielnyMirek: "Astronomiczne zarobki". Chyba jak ora 16h dziennie na wszystkich możliwych dyżurach, albo ma własną klinikę. W innym wypadku, wcale nie tak astronomiczne jak za 6lat ostrego rycia na studiach i bycie rezydentem do 30 - 30któregoś roku życia. (Nie przypadkiem lekarze mają tak często zawały itp.)

Kończy rezydenturę i jak za dotknięciem magicznej różdżki z 2500
@DywanTv: nie wspomnieli, że po 10 latach lekarz ma astronomiczne zarobki,a zbieracz truskawek rozwalone plecy


@NiedzielnyMirek: Plus nieporównywalnie lepsze warunki pracy, kilkudziesięcio godzinne dyżury (nad którymi tak płaczą), gdzie sobie mogą pokimać, że o fuchach w prywatnych zakładach zdrowia nie wspomnę. Lekarze nie mają źle.
Narzekamy, że trzeba dymać prywatnie do lekarza. Nic dziwnego skoro w państwówce mają takie warunki jakie mają i sporo mniejsze zarobki niż w prywatnym gabinecie. Potem płacimy 150zł za wizytę u okulisty bo z NFZ czekamy pół roku na wizytę. Tylko, że z NFZ dostanie 15zł za pacjenta, a w prywacie 100zł (odejmijmy koszty). Kto z was by pracował w szpitalu?
@Jadalny: @LordOfTheBananas: @DywanTv:


Niezła manipulacja, szkoda że jak są tacy mądrzy nie napisali co można sobie za te 7 funtów kupić tu i tam. Np. koszt wynajęcia mieszkania w Wawie 1600 miesięcznie, w Londynie 2000 GBP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@phogel moze i mieszkania sa nieskalowalnie drozsze ale juz elektronicznego sprzetu kupisz wiecej za te funty niz w pl wiec nie klam i nie wprowadzaj
@su1ik: ta... i za te 3000-4000 brutto w dyzurce sa przechwalki kto ma lepsze i nowsze auto. Tak parszywa manipulacja, ze az boli. Dostaja potezne pieniadze za dyzury, ktore najczesciej wcale nie sa nadgodzinami albo przynajmniej w sporej czesci nie sa.

20min 150zł.


@Purple: to i tak dlugo! We WRO jest np dermatolog ktory bierze za wizyte 100PLN a wizyta trwa max 3-5 minut. Biedaczek...

@Jadalny: inna sprawa jest
@NiedzielnyMirek: JAKIEŚ DANE? same studia to 6 lat plus 13 miesięcy stażu, specjalizacja trwa od 4 do 7 lat, więc nie wiem kto po 10 latach zaczyna zarabiać i to astronomicznie... Lekarz po specjalizacji zarabia czasem mniej niż lekarz rezydent. Dużo zarabiają profesorowie, i ci co 90% czasu spędzają w pracy w nie w domu i oczywiście ci nieuczciwi. Po pierwsze to nie jest praca na 1 etat, a po drugie
@Jadalny: Przecież rezydent jest lekarzem bez praktycznie żadnego doświadczenia (poza 13 miesięcznym stażem) więc 50 zł/h to i tak nie mało jak na "zaraz po studiach"

@filiprock To jest 50zł podzielone na trzech lekarzy. Każdy po ok 16zł/h. 50zl/h na głowę to byłoby marzenie.
Co do rezydentów: niech nie pieprzą bo mają około 3k netto. Znam z autopsji mieszkałem z rezydentami. Też ciagle jęczeli, że mają mało w porównaniu ze specjalistami... Tylko oni nimi jeszcze nie są więc o co problem ? Może trochę cierpliwości. Swoją drogą krzywdę to mają ratownicy i fizjoterapia.
Co do rezydentów: niech nie pieprzą bo mają około 3k netto. Znam z autopsji mieszkałem z rezydentami. Też ciagle jęczeli, że mają mało w porównaniu ze specjalistami... Tylko oni nimi jeszcze nie są więc o co problem ? Może trochę cierpliwości. Swoją drogą krzywdę to mają ratownicy i fizjoterapia.


@Purple Na pewno zarabiali 15k i wynajmowali pokój z anonem z wykopu, zamiast mieszkać spokojnie sami.
Ustawa reguluje pensję rezydenta na poziomie 2250zł
@trustME: jak narazie to tylko #!$%@? z Twojej strony bez konkretów. Dawaj dowody lepiej. Ja powyżej dałem linka do opracowania śląskiej izby lekarskiej dotyczącego zarobków lekarzy
jakieś podajesz ceny wizyty u specjalisty, ale co to ma do rezydentów?
co do pogorszenia jakości to się zgadzam bo co lepsi wyjeżdżają. Sam emigruję jak nic nie wywalczymy bo szkolenia oferowane przez państwo to żenada, a nie mam pieniędzy na samorozwój w taki sposób
@Purple: Do którego szpitala nie trzeba nawet przychodzić, żeby dostać kasę? ja się chętnie przeprowadzę.
Takie bajki opowiadasz, że Brzechwa by się nie powstydził.

Niestety dostają 70% tego co statystyczny Polak wg naszej władzy (4kzł średnia krajowa brutto).
Uważasz, że powinni zarabiać jeszcze mniej? Podaj kwotę. Mają teraz 2250zł. 1800zł do ręki dostaje na wstępie kasjer w lidlu bez szkoły. Myślę, że dla lekarza najniższa krajowa 1355zł to i tak za
@Jadalny: lol to jest z autopsji, może podać ci jeszcze pesel koleżanki i numer telefonu żebyś mógł sobie potwierdzić ? To jest internet nie chcesz, nie musisz mi ufać. Dużo zakładasz o czym myśle, co raczej słabo ci wychodzi. Opierasz założenia na średniej krajowej.... O jak kisnę. Hehe do reszty się nie odniosę bo to tylko świadczy źle o tobie. Założenia, domysły, pieprzenie o Szopenie. W ten sposób to można plotkować
@Purple: Nie no, na pewno jej pacjenci to się sami przyjmowali, a ona siedziała w domu i patrzyła jak jej pieniądze rosną na koncie. Nie ufam Ci, bo żadna instytucja ani firma jeszcze nie płaciła przypadkowej osobie za nic nie robienie.

Rozwiej moje domysły. Pytałem o konkretną kwotę, która wg Ciebie jest adekwatna do wykształcenia, uprawnień, odpowiedzialności i obciążenia psychicznego w pracy. Milczysz jak grób.

Napisałem ze średnia jest "wg naszej
@Jadalny: Jak dla mnie mogą dostawać i 3 średnie krajowe jeśli na to zasługują, lecz jest to odrobinę mało motywujące jeśli chodzi o sam początek kariery. Jak nabędą odpowiednich kwalifikacji i zdobędą specjalizację odbiją sobie z nawiązką w sektorze prywatnym. Swoją drogą np ratownicy medyczni którzy mają nie mniejsze obciążenie często nie mają większego wynagrodzenia przez całą karierę niż 3k netto i to ma hyć fair ? Odnoszenie się w tym
@Purple: Widzisz, sęk w tym, że nie chcą ładować nadgodzin w opór. Taki lekarz zaczyna rezydenturę w wieku 27 lat - niektórzy w tym wieku mają 9 lat doświadczenia w zawodzie, a czasu nie cofniesz. Przez ten czas był na utrzymaniu rodziców. 27 lat czas się ustatkować, żona, dziecko, może myśleć o małym mieszkaniu albo domku na prowincji, potrzebny samochód na dojazdy do pracy itp.

I tu następuje zderzenie z murem