Wpis z mikrobloga

Mirki, post trochę o #logikarozowychpaskow.

Przeprowadzilem takie małe badanie o tym, jak kobiety zachowują się na drodze w pewnej sytuacji. Chodzi o moment, gdy jako kierowca włączasz się do ruchu o przynajmniej dwóch pasach jezdni - jak na obrazku.

Często zdarza się, że osoba jadąca pasem prawym (punkt B) widząc włączającego się do ruchu z prawej strony, mając wolny pas lewy, zjeżdża na ów pas, by ułatwić włączenie się do ruchu pojazdowi w punkcie A. Nie jest to manewr dyktowany kodeksem ruchu (przynajmniej nie pamiętam), ot, taki dobry zwyczaj.

I tu moja obserwacja:

Podczas 15 ostatnich nieudanych płynnych włączeń do ruchu, w 14 przypadkach prawym pasem poruszała się kobieta, natomiast 1 raz był to mężczyzna; jestem prawie pewny, że w wieku ok. 60 lat.

Wniosek:

Pobierz beniu89 - Mirki, post trochę o #logikarozowychpaskow.

Przeprowadzilem takie małe b...
źródło: comment_H50UOuajzXjD6OnWyOAa9Uazp05bpdu7.jpg
  • 19
@beniu89: Kiedyś w korku kończył się pas, ludzie normalnie się wpuszczali na jego końcu, ja dojechałem prawie do końca, zostało ze 3 metry, wrzucam kierunek, zjeżdżam do lewej, bo zobaczyłem kilka metrów przerwy i NAGLE JEB, do zderzaka samochodu, za który chciałem wjechać, dobija baba, wpatrzona przed siebie. To czekam. Wpuści mnie zaraz, jak ruszą, myślę. Ruszają, to ja lekko ruszam dalej z kierunkiem, a ta na klakson i przejechała dalej...
@beniu89: Wniosek mega poprawny. Baba jedzie = bankowo nie przepuści na pasach, bankowo nie ułatwi Ci włączenie się do ruchu. W większości przypadków jednak nie jest to celowe - typu ja jadę to mnie się należy - ale po prostu nie przychodzi im do głowy, że obcej osobie można cokolwiek ułatwić (bo niby czemu). Jakbyś myślał o tym wszystkim co one też nie starczyło by Ci mocy obliczeniowej na jakieś pierdoły.
@beniu89: miałem podobną sytuację. Kończył się prawy pas, bo były jakieś małe roboty drogowe, więc dałem kierunek w lewo i czekałem, aż mnie ktoś wpuści. Zatrzymała się babka, puszcza mnie, po czym jak ruszyłem, to stwierdziła, że #!$%@? mi w dupę i ruszyła. Dopiero facet z tyłu dał mi wjechać na lewy pas.
@beniu89: korek w Opolu. Wszyscy z A4 #!$%@?ą przez centrum miasta, korek taki ze ja #!$%@?. Stoję na wiadukcie [rondo nysy łuzyckiej, mozna pogooglac], wszystkie pasy zapchane, autobusy miejskie mają po 1,5h spóźnienia xD a przede mną królowa ulicy w swoim cinkusiu, jadaca za tirem - praktycznie przyklejona do zderzaka - bo po co jakiś odstęp, szczególnie na wzniesieniu. Skończyło się na obiciu maski kaszlaka, gdy tir trochę sie stoczył podczas
@beniu89: Mniejsza (a właściwie niemal zerowa) uprzejmość kobiet na drodze to powszechnie znany fakt. Wynika z kilku rzeczy.

1) Gorsza orientacja przestrzenna oraz motoryka kobiet. Muszą one więcej uwagi poświęcać na kontrolę sytuacji na drodze oraz bardziej skupiać się na kontrolowaniu auta. Przeznacza na to tyle "zasobów sprzętowych", że na analizę sytuacji drogowych i wyświadczanie uprzejmości kierowcom może zwyczajnie ich zabraknąć.

2) Kobiety... po prostu takie są. Mirki akurat powinny to
@beniu89: @jagoslau: Dobre kilka lat temu w Krakowie na Nowej Hucie jechałem drogą dwupasmową jednokierunkową, gdzie jezdnie był oddzielone torami tramwajowymi (2 pas tory 2 pasy). No i chciałem skręcić w lewo w podporządkowaną przekraczając torowisko. No to zmieniam pas na lewy kierunek, zwalniam itp. ale widzę, że z tej podporządkowanej na którą ja chce wjechać wyjeżdża paniusia nowobogacka w suv-ie i chce wjechać na jezdnie którą ja właśnie jadę,
@beniu89: kobiety za kierownicą mają totalnie klapki na oczach, patrzy tylko prosto, nigdy na boki, w lusterko tylko jak parkuje albo zmienia pas, nie ogarnia nic co się wokół niej dzieje, blokują skrzyżowania, wyjazdy i wszystko co możliwe
@beniu89: nie #!$%@?, po prostu one się nie rozglądają, nie przewiduje co się może wydarzyć. Poza tym, widziałeś jakaś kobietę, która myśli o innych uczestnikach ruchu, poza sobą?
@yeloneck: może przypadek anegdotyczny, ale owszem widziałam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jest jakiś, niewielki bo niewielki, odsetek kobiet, które są dobrymi kierowcami ()
@etkath: który punkt jest nieprawdziwy:
1. chciałeś wymusić pierwszenstwo - to ze ona dojechala do nastepnego zderzaka jest nastepstwem tego ze chciales sie wbic w ten 3 metrowy odstep
2. baba zgodnie z prawem jechala swoim pasem i nikogo nie wpuszczala, bo moze
3. dogoniles ja i pokazales jej faka
4. jestes polakiem