Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak w innych miastach ale doświadczenia z #warszawa: Gastronomia - 30% Ukraińcy, na ochronie - Ukraińcy, na kasach - Ukraińcy. Kto przyszedł wymienić mi rano płot? Ukraińcy. I wiecie co? Zajebiście się cieszę, że przyjeżdzają i pracują właśnie u nas. Mam nadzieję, że będzie tak miło jak z Wietnamczykami. Może się jeszcze w pełni zasymilują i zamiast wymyślać swoją kulturę przejmą naszą ( ͡º ͜ʖ͡º). Narobiłem im kawy i mam nadzieję, że to nie pierwszy miły gest, który ich tu spotkał. #oswiadczenie
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

troszkę nieładnie.


@mrocznaszyszka: Dlaczego tak uważasz?

czyli tak samo jak Polacy w UK? ;)


@elegantB: Dla Nas najlepiej by było, by ludzie przysyłali prawie całą kasę zarobioną w Anglii i jednocześnie gdyby zmusiłoby się, by Ukraińcy całą kasę zarobioną w Polsce wydawali w Polsce. Wiem, brzmi to hiperkrytycznie, ale tak by było najlepiej dla Polski i polskiej gospodarki.
  • Odpowiedz
@phogel: Ukraińcy integrować? To pokolenie, które u nas studiowało i mieszkało w akademikach na Jelonkach i specjalizowało się we wszczynaniu burd po pijaku i dzwonieniu potem do konsulatu, że są szkalowani na tle narodowościowym? :D:D
  • Odpowiedz
@f4t4lity: Ostatnio miałem taki tydzień we #wroclaw kurier, dostawca pizzy, kasjer w ikea, koleś wykładający towar w biedrze to wszytsko młode chłopaki z Ukrainy. Zero zarzutów, może poza kolesiem z biedry, którego jakaś #rozowypasek pytała gdzie znajdzie żel do higieny intymnej, koleś trochę gadający po polsku, ale takiego pytania się nie spodziewał (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@f4t4lity: oczywiście, że to nie jedyny miły gest, który ich u nas spotkał. Poznański oddział Kompanii Piwowarskiej zdecydował się nawet płacić więcej nowym, ukraińskim pracownikom niż naszym polskim, którzy pracują nierzadko tam już kilka lat. Zaczęły się strajki włoskie i takie tam, ale tak, dla Ukraińców to na pewno miły gest.
  • Odpowiedz
@Hahazard: najpierw Lwów, potem Wilno i Grodno. Następnie odzyskamy twierdze na wschodzie jak Smoleńsk i Psków skąd otworzy się już droga na Moskwę, której tym razem nie opuścimy po 2 latach. Potem nie pozostanie nic innego jak upomnieć się o słowiańskie ziemie nad Łabą z dawną stolicą kalifatu niemieckiego, Berlinem, no i może zawarcie unii personalnej z Węgrami celem powstrzymania naporu ludów romańskich i germańskich przegnanych z zachodu Europy przez
  • Odpowiedz
@f4t4lity: Widzę, że nie było obowiązkowego komentarza, więc uzupełniam:
hurr durr Wołyń, Bandera, ludobójstwo, zdrajcy, sługusy Putina, majdan to wymysł Sorosa, stop imigrantą, Lwów zawsze polski.
  • Odpowiedz
@x-ray: Tylko po co nam to? Żeby znowu kraj był większy, niż powinien być, jakimś następcom sanacji i pisiorów się uroiło, że rządzą światowym mocarstwem, podczas gdy na wschodzie kraju ludzie nie umieją czytać i budują domki z gówna? Kto by ten burdel ogarnął? Moim zdaniem Polska mocno skorzystała na zmianie granic w stosunku do II RP i przesunięciu na zachód. W końcu coś pozytywnego nam się trafiło.
  • Odpowiedz