Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak w innych miastach ale doświadczenia z #warszawa: Gastronomia - 30% Ukraińcy, na ochronie - Ukraińcy, na kasach - Ukraińcy. Kto przyszedł wymienić mi rano płot? Ukraińcy. I wiecie co? Zajebiście się cieszę, że przyjeżdzają i pracują właśnie u nas. Mam nadzieję, że będzie tak miło jak z Wietnamczykami. Może się jeszcze w pełni zasymilują i zamiast wymyślać swoją kulturę przejmą naszą ( ͡º ͜ʖ͡º). Narobiłem im kawy i mam nadzieję, że to nie pierwszy miły gest, który ich tu spotkał. #oswiadczenie
  • 54
  • Odpowiedz
@f4t4lity: Ukraińcy to ogromne zagrożenie dla naszej gospodarki. Zaniżają stawki na rynku pracy i przejmują najprostsze prace, przez co niewykształceni Polacy mają trudniej o pracę. Do tego sporą część kasy wyprowadzają do siebie.
  • Odpowiedz
@deroo: No właśnie. Niewykształconych Polaków w Polsce jest coraz mniej i naprawdę brakuje rąk do pracy w najbardziej niewdzięcznych zawodach. Rotacja na kasach, w barach itp itd jest ogromna a od roku czy dwóch wręcz poszukuje się pracowników na siłę. Może i racja, że wpływa to zaniżanie stawek, ale jeżeli zarabia na tym polski przedsiębiorca to ja jestem na tak.
f4t4lity - @deroo: No właśnie. Niewykształconych Polaków w Polsce jest coraz mniej i ...

źródło: comment_iFNg1Y03jJ33Rwx0iWPPQaVLjqNZZHMQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@f4t4lity: problemem nie jest brak niewykształconych Polaków (choc duzo zależy od definicji bo czy operator koparki jest "wyksztalcony"?) tylko fakt, ze za pensje minimalną w Warszawie nie da sie przeżyć, ale Ukrainiec daje radę ;-)
  • Odpowiedz
@deroo: ale pitolosz, oferowalem pracę za 12 PLN do ręki za #!$%@? sprzątanie, a Polacy to albo nie przychodzili albo taką fuszere robili, że aż słabo się robiło plus kradli, a tu proszę ukrainka, sprząta elegancko, nie narzeka, prace dostała tylko dlatego, że była lepsza i sumienna.
  • Odpowiedz
@f4t4lity W Bydgoszczy Ukraińcy lubią jeździć całymi rodzinami autobusami. Niestety ojciec jest narąbany jak stodoła i nawet ustać nie może, a matka to typowa karyna. Dzieciaków tylko szkoda :( Na szczęście takie sytuacje nie występują zbyt często i można też spotkać normalnych miłych Ukraińców i Ukrainki :D
  • Odpowiedz
Rotacja na kasach, w barach itp itd jest ogromna


@f4t4lity: bo to w takiej Wawie typowe prace tymczasowe dla dorabiających studentów, którzy potrzebują tego do utrzymania, a potem pracują w zawodzie/idą na staże. jak ten sektor przejmą Ukraińcy, to pogorszy to sytuację/zdolność do przeżycia studentów z mało zamożnych rodzin.
  • Odpowiedz