Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 3 06.06-12.06.2016
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Średni tydzień, ale zawsze można z naleźć coś ciekawego w świecie #edm :). W tym wydaniu najmniej utworów od czasów pierwszego wydania pierwszego sezonu :P.

10. R3hab - Sakura (Extended Mix) || Data Wydania: 10.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #bigroomprogressivehouse
Całkiem w porządku kawałek od R3haba. Widać tutaj wzorowanie się stylem KSHMR, trochę japońskich motywów. Melodyczny bigroom, ale nie zmieniający nic w gatunku.

9. RY X - Shortline (Marcus Schossow Inspirations Remix) || Data Wydania: 10.06.2016 Darmowe Wydanie || #deephouse
Uwielbiam Schossowa, więc bardzo się zdziwiłem, gdy usłyszałem utwór deephouseowy od tego pana.Mimo wszystko uważam, że chłop się postarał. Gdybym tylko bardziej gustował w tym gatunku to całkiem możliwe, że kawałek znalazłby się na 1 miejscu dzisiejszej listy.

8. Sidney Samson & Eva Simons - Escape From Love (Original Mix) || Data Wydania: 06.06.2016 Wydawnictwo: Spinnin' Records || #dance
Dawno nie było nic u mnie od Samsona. Kolaboracja z Evą Simons wychodzi mu na plus. Typowy, radiowy hit i zapewne tak będzie w niedalekiej przyszłości.

7. Dave Winnel - Old School (Extended Mix) || Data Wydania: 10.06.2016 Wydawnictwo: Axtone || #house #futurehouse
Porządna produkcja. Jeżeli miałbym przyporządkować ją do konkretnego gatunku, to byłby to futurehouse. Jednak słychać w nim wstawki, czy to trapowe, czy electro. Najbardziej zdumiewające jest jednak to, jaka wytwórnia wydała ten utwór - Axtone ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

6. Calippo - Mesa Verde (Original Mix) || Data Wydania: 06.06.2016 Wydawnictwo: Enormous Tunes || #house
Trzeba przyznać, że jest to oryginalny house. Ten saksofon na dropie jest bardzo dutchowy i pewnie po części taki był zamiar Calippo. Gdzieniegdzie słychać (a najbardziej w breaku) motywy żywcem wyjęte z tech house. Warto się zatrzymać przy tej produkcji i uważnie wsłuchać w nią.

5. LVNDSCAPE & Bolier - Is This Love (Original Mix) || Data Wydania: 10.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #tropicalhouse #house
Drugie podejście ze stajni Spinnin' do tego konkretnego wokalu Boba Marleya . Pierwszy utwór od Vicetone był w innych klimatach, tym razem postawiono na tropical house. Wg mnie jest lepiej, aczkolwiek nie wykorzystano w pełni talentu obu producentów, mieli mnóstwo lepszych produkcji.

4. Moguai feat. Tom Cane - You'll See Me (CALVO Remix) || Data Wydania: 10.06.2016 Wydawnictwo: Tonspiel || #house #futurehouse
Partia wokalna oryginału jest zwyczajnie wybitna, ale jednak coś w nim brakuje (mocy :p). CALVO w swoim future housowym remixie połączył te dwie cechy z lekko Don Diablowskim stylem i wykminił na prawdę kawał dobrego utworu. Jest to najlepszy remix tej piosenki, jaki dotychczas słuchałem.

3. Promise Land & Luciana – Rebound To The Beat (Extended Mix) || Data Wydania: 06.06.2016 Wydawnictwo: DOORN' RECORDS || #bigroomprogressivehouse
Club Mix co prawda wyszedł w maju, aczkolwiek lekko oszukałem w tym wydaniu, bo extended wyszedł w minionym tygodniu. Słabo oceniana produkcja, chociaż wg mnie jest to festiwalowa i klubowa kosa.

2. Curbi - Triple Six (Original Mix) || Data Wydania: 06.06.2016 Wydawnictwo: Musical Freedom || #fidgethouse #house #basshouse
Kolejna kosa od cudownego dzieciaka ze Spinnin' :P. Miodzio.

1. Sam Feldt x Lucas & Steve feat. Wulf - Summer On You (Original Mix) || Data Wydania: 10.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' DEEP || #house #tropicalhouse
Wszyscy producenci tego utworu ostatnio święcą same sukcesy. Lucas & Steve wydali niedawno Can't get enough , a wcześniej Make it right . Sam Feldt jest już starym wyjadaczem w tropical housie. Razem łącząc siły stworzyli najlepszy utwór minionego tygodnia (wg mnie :P)

Klasycznie, zapraszam do słuchania, dzielenia się muzyką i komentowania :)
Link do paczki

#edm #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 2