Wpis z mikrobloga

Niefortunnie i lekkomyślnie obiecałam kuzynce, że na nowe mieszkanie dostanie ode mnie ręcznie robiony koc. Na szydełku. Rozmiar ma być 200x200cm, takich kwadratów będę musiała zrobić... 225. 2 już mam, pozostało tylko 223. Może za rok go skończę
facebook
#crochetyarnia #szydelkowanie #handmade #rekodzielo
Pobierz
źródło: comment_JiR7a4W6l5E1sPOrXZ2bLV0XCIsNf02R.jpg
  • 21
@anenya: Mi się ostatnio zamarzył kocyk, bo wiecznie mi zimno. Tylko jak sobie policzyłam, ile mniej więcej mi włóczki trzeba, to wyszło, że to nie jest impreza dla biedaków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
chociaż i tak wersja "full size" wyjdzie taniej niż oryginał, który widziałam na etsy - mniej więcej 75x75 cm (dziecięcy) prawie 250zł (ʘʘ)
@aquilegia no tanio nie będzie, to fakt.. Ja tylko mam nadzieję, że wystarczy mi tej kupionej włóczki, w sumie 30 motków 100g. Tutaj włóczka trochę tańsza niż w Polsce a ta tania jest całkiem niezłej jakości, i zawsze jakaś promocja się trafi. Za te 30 motków zapłaciłam ok £40, podobno ma wystarczyć na taki duży koc. Jeszcze w sumie materiał pluszowy muszę kupić, pewnie kolejne £30
@anenya: trzymam kciuki za powodzenie akcji :) Ja nie mam cierpliwości do takich długodystansowych robótek - 3 lata temu też się zabrałam za koc, zrobiłam z 60 granny squares i rzuciłam w kąt. Kwadraty do teraz leżą w szafie ;)
@efa_piaskowa dzięki, aczkolwiek wydaje mi się, że będzie u mnie tak samo jak u Ciebie. 60 to i tak niezły wynik. Mnie się już po tych dwóch odechciało, najgorsze, że kuzynka będzie czekać na ten koc a ja nie wiem, jak się z tego teraz wyplątać :-(
@mirabelka_M mnie się takie kwiatki o wiele bardziej podobają ale kuzynka poprosiła o sówki :-( w dodatku łączę 2 różne wzory, co nie do końca wyszło zgodnie z planem i stąd krzywa sowa :-D