Wpis z mikrobloga

#rower
Jak kondycję budować? Po 30-35 kilometrach praktycznie nie daję rady już pod górę jechać, nachylenie 3% mnie już zabija xDD jak wyrobić parę w nogach? Częsta jazda wystarczy? Ile minimum czasu/km? Czy jakieś dodatkowe ćwiczenia?

Nie mam problemu z oddechem czy tętnem, po prostu brak mi siły w nogach xDDD
  • 16
@Arveit: w pon odpocznij od roweru, we wtorek podjedz pare razy pod jakas długa gorke (bez odpoczynkow i wylacznie siedzac!) w srode jedz na dlugi spokojny dystans po szosie, itp. slowem bardzo popularny kiedys (nie wiem jak teraz) plan treningowy opublikowany swogo czasu w bikeBord. Może jeszcze do wyszukania na google, bo sam go kiedyś na strone wstawialem
@czachur: to wiem :) tylko właśnie chodzi o formę tego treningu, czy sama jazda styknie ( ͡º ͜ʖ͡º) może jakaś specjalna żywność przed treningiem?
@Tomeek: a jeżdżę tak naprawdę gównem jakimś niestety. Kiedyś wrzuciłem na mirko to jakiś cumpel powiedział, że marketowy mtb :D Rower ma 7 lat, nie jeździłem jakieś 5.
@totalski: hmmm, dzisiaj to cały ch zrobiłem, nawet się nie spociłem :P
@lukasz-wisniewski: no to było zabójcze tempo 14km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja po prostu od 5 lat nie jeździłem, a te 40km to był mój najdłuższy dystans od 7-8 lat :O ale bakcyla złapałem niedawno znowu i próbuję się wbić
@Arveit: a jak w tym czasie z jedzeniem piciem? Rok temu robiłem dłuższe dystanse po ponad 100. W tym siadam na rower nie wziąłem nic do jedzenia po 45 km mnie odcięło i się toczyłem do domu głodny jak karakan
@Arveit: stosunkowo długie przejażdżki z niską intensywnością (w tlenie, tak żebyś mógł normalnie rozmawiać a nie sapać) i będzie lepiej i lepiej.
@lukasz-wisniewski: wypiłem w ciągu całego dystansu około 2 litry wody, zjadłem trochę kiełbasy z grilla, loda i gofra z truskawkami. Właśnie nie wiem jakie jest odpowiednie odżywianie w trakcie przejazdu rowerowego. Nie mam doświadczenia.
@Rules: jakie to są stosunkowo długie? Bo dla mnie 20-30 to już dużo obecnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) a chciałbym spokojnie do setki dobijać bez problemu.
@Arveit: posłuchaj własnego organizmu, nie zajeżdżaj się bo przetrenowanie też nic nie da. Jeśli 20-30 to dużo to rób 10-15 i powoli zwiększaj dystanse.
@Arveit: Jak tak szybko pojawiają się problemy, to daruj sobie plany treningowe. Dużo jeździć i w międzyczasie dużo odpoczywać. Przed zjeść, po zjeść, po drodze pić.

Nie szukaj filozofii tam, gdzie jeszcze nie powinno jej być.