Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam 4000netto miesięcznie i chciałbym wynająć kawalerkę, bo znajomych nie stać jeszcze na wynajmowanie, a z nieznajomymi nie wiem jak trafię, wiec nie chce ryzykować.
Jeszcze mam mleko pod nosem, wiec mam do Was takie pytania do bardziej doświadczonych:

1. Ile pieniedzy przeznaczyć na kawalerkę? Z tego co widzę to zmieszczę się w 1600( z opłatami za media ) w przyzwoitych warunkach i dobrej lokalizacji ( centrum lub obręby w promieniu 5-20' komunikacja )
2. Ile pieniedzy wydaje 1 osoba na jedzenie?
3. Ile pieniedzy wydaje 1 osoba za media ( Zakładając, ze pracuje od 8-10h dziennie)?
4. Najważniejsze pytanie: ile zaoszczędzić pieniedzy? Obecnie oszczędzam 4k, po przeprowadzce, może uda mi się jakimś cudem 2k/msc.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja wydaję około 450-550 zł na jedzenie, ale uważam, że to za dużo. Staram się dobrze jeść i nie oszczędzam szczególnie. Poza tym z reguły sama gotuję, rzadko jadam na mieście. Moim zdaniem mógłbyś więcej zaoszczędzić niż 1000, ale oszczędzanie ma to do siebie, że zawsze przychodzą jakieś nieplanowane wydatki (np. zepsuty samochód, komputer, wizyty u lekarza itp) i kasa się rozpływa. Zresztą ja bym wolała wynająć mieszkanie 2-3 pokojowe
OP: @pimbdziaula_dyfuzyjna: samochodu nie mam, na transport wydaje 55zl miesięcznie, internet 50zl, telefon, 5zl - dzwonię i smsuje bardzo rzadko.
Na srodki czystości i jedzenie 500-600zl jest dla mnie spoko ceną
@abstrakcyjna0: ja to spostrzegam, ze płace za możliwość mieszkania i na dodatek luksus posiadania całego lokum dla siebie. Gdybym tak myślał to szybko bym wpadł w frustrację :)

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę