Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #dwuboj #teamnocalves #squateveryday
mój tag >>> #paramitetrenuje
140kg Backsquat | 50kg Snatch | @65-66kg | (2016-06-09 - 2016-06-11)

Przemogłem się, wystawiam na krytykę moje rwanie, przysiad, mordę, łydki...

No więc przysiad: to co mnie najbardziej ciekawi, to tor ruchu podczas wstawania - wychylam się do przodu i jest to dla mnie normalne. W ciągu ostatniego miesiąca +10kg bez zmiany masy ciała. Tu film z przysiadem 130 kg sprzed miesiąca z dynamicznymi powtórzeniami wstępnymi jakby ktoś chciał obejrzeć. https://www.youtube.com/watch?v=F8P6-CZzmrQ
Jeśli chodzi o te powtórzenie, to sztanga mi się trochę przechyliła i jak zwykle przy maksach za długo się zbierałem po zdjęciu ze stojaków. Rack niestety #!$%@? i trochę źle mi się z niego ściąga i odkłada.

Rwanie: chwytam szeroko i ściągam łopatki, odbijam zaraz pod pępkiem, inaczej obijam sobie lewy kolec biodrowy, ten ból mnie niszczy. Powtórzenie z 50 kg mogłem zrobić tylko w wersji power, nie byłem wstanie go wrzucić na nisko, choć udało mi się zrobić snatch balance 70 kg.

Aktualny plan na przysiad: Jestem po 2 tygodniach, skupiam się na tylnym przysiadzie, progresję w nim mam taką:
1 tydzień: 5x3 110kg; 5x2 117,5kg; 5x5 102,5kg
następny tydzień +2,5kg
Teraz myślę, że to nie będzie dobry sposób. 3 tydzień będzie już ciężki, te 7,5kg różnicy powoduje, że sesje przysiadów są zbliżone do siebie trudnością. Lepiej będzie, jak zróżnicuję je pod tym względem. Np. 5x3 110kg; 5x2 125kg; 5x5 105 kg - oczywiście to żaden konkretny plan, dopiero jak wejdę na siłownie zdecyduję na jak ciężki trening sobie dzisiaj pozwolę. Te ciężkie to po prostu walka by nie upaść, w tych lżejszych skupienie na technice, powtarzalności.

Jeśli chodzi o resztę planu:







Wklejam także moje zapiski z treningu, ale nie wiem, czy to ma jakiś sens, nic tu prawie nie widać.
paramite - #mikrokoksy #silownia #dwuboj #teamnocalves #squateveryday 
mój tag >>> #...
  • 17
@konsumpcjusz: Próbowałem poszerzyć rozkrok, czułem się dziwnie, niewygoda w stawie biodrowym.
Widziałem czasem jak po rwanie niektórzy jakoś odbijają sztangę od ud i tak ją wyhamowują.
Nie wiem właśnie, czy nie zacząć ją puszczać.
@paramite ja bym się przyczepil tylko tego ze przy siadach ciagniesz mocno głowę do góry/tyłu i trochę to niekorzystne dla kręgosłupa szyjnego, a tak to szanuje jak #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem jak twoj staż wyglada ale ja waze duzo więcej a siadam narazie niższe ciężary. Na rwaniu sie nie znam wiec sie nie wypowiadam
@paramite: stopy wykrecone na zew zeby kolana tez tak byly prowadzone ( ͡° ͜ʖ ͡°) ladny wynik przy tej wadze. Na rwaniu sie nie znam ale to opuszczane okropnie wyglada. Nie lepiej ja juz po prostu upuscic?
@paramite: Nie masz przypadkiem ze wysoko tej sztangi na plecach ? Nie boli Cie kark po przysiadach ? Bo z tego ujecia wygląda to trochę jakby sztanga leżała na kolcu 8 kręgu szyjnego i to mógłby być powod dlaczego zadzierasz głowę.
W siadach brakuje odbicia na samym dole, poza tym ładne zejście, dobre spiecie łopatek.

Rwanie tragedia. Ćwicz wyciskanie rwaniowe stojąc i w siadzie, do tego możesz dodać przysiad po wciśnięciu. Później wybicia rwaniowe z zejściem do siadu. Musisz wycwiczyc sobie pozycje na dole bo na razie miota cie na wszystkie strony.
@paramite: spaliłeś podejście na 130kg (1 film) i próbowałeś jeszcze raz tego samego treningu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Prawilne siady, ale przy rwaniu rzucasz się jak żaba przez co tracisz sporo równowagi :)
Bardziej staraj się schodzić najpierw kolanami zamiast biodrami bo to jest highbar, nie low bar. Widać to bardzo dobrze pod sam koniec ruchu na 2 filmie, gdzie tak jak by wsuwasz się jeszcze pod
Strzeli Ci coś kiedyś w kręgach to będziesz miał za swoje :<


@shdw: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

paliłeś podejście na 130kg (1 film) i próbowałeś jeszcze raz tego samego treningu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@shdw: Czułem, że mogłem zrobić 130 to spróbowałem drugi raz. Pamiętam, że wtedy źle powietrza nabrałem.
@paramite: Na twoim miejscu odpuścił bym rwanie na większych ciężarach dopóki bym nie opanował techniki. Każde podejście powinno być mniej więcej takie samo, a u ciebie to loteria. Szkoda, żebyś sobie zrobił krzywdę.