Wpis z mikrobloga

@Kapitalis:
1. Darmowa przesyłka + program rabatowy
2. Herbatę masz w 2 dni, a nie w miesiąc (najszybsze zamówienie z Yunnan Sourcing przyszło mi w 16 dni, ale wybierając droższą opcję przesyłki - 21$ za nią zapłaciłem)
3. Wspomniane wcześniej kwestie naliczenia VATu 23% przez celników (tak, na osoby prywatne też, jeśli zamówisz trochę więcej, doświadczyłem)
4. Yunnan Sourcing to właściwie najtańszy sklep
5. Zamawiając z Yunnan Sourcing masz tylko herbaty chińskie kontynentalne, w eherbata w jednym zamówieniu możesz brać chińskie, japońskie, indyjskie, tajwańskie, nepalskie i jeśli masz taki kaprys, to również jakieś
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Różnica taka, że jak prowadzisz legalny sklep to płacisz cło, vat itd. a nie zamawiasz na osoby prywatne. Nawet od kosztów przesyłki dowalają opłaty. Raz mi się zdarzyło zamówić prywatnie na tyle dużo, żeby nie załpać się na zwolnienie z opłat. Kosztowna przygoda, nie polecam.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: "Zgodnie z postanowieniami art. 23 i 24 WSZC zwolnione od cła są przesyłki wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się na terytorium UE, zawierające towary o niewielkiej wartości, tj. towary których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę."
  • Odpowiedz