Wpis z mikrobloga

Wczoraj pierwszy raz jechałem pendolino w pierwszej klasie. Trasa Warszawa-Gdynia. Moje odczucia:

Plusy:

- znacznie mniej ludzi, więc jedzie się komfortowo,
- pojedyncze miejsca, więc masz gwarancję, że nikt nie będzie siedział obok ciebie,
- wyraźnie czuć chłodek w ciepłe dni. W drugiej klasie pendolino często był duszno,
- osobny personel pokładowy dla pierwszej klasy,
- napoje, np. kawa z mlekiem podawana na porcelanowej zastawie, mleko w osobnym, porcelanowym dzbanuszku na mleko,
- do tego sok do wyboru, mogą nalać do porcelany na życzenie,
- słodka przekąska (batonik Prince Polo),
- obiad, do wyboru, mamy kaczkę w sosie musztardowo-miodowym, jajecznicę z kurkami, francuskie rogaliki na ciepło z konfiturą, ja wziąłem rogaliki. Wszystko podane na porcelanowej zastawie,
- metalowe sztućce,
- mokra chusteczka odświeżająca na ciepło (podgrzana),
- prasa (Dziennik Gazeta Prawna).

Minusy:

- mało miejsca. Jak dostałem cokolwiek, czy to napój, czy to obiad, to nie miałem gdzie postawić laptopa, musiałem go trzymać na nogach, albo położyć na podłogę,
- brak WiFi w pierwszej klasie IC Premium,
- cena. Ja jechałem za 89 zł, ale w tej cenie jest tylko jeden bilet. Normalna cena to 230 zł , uważam, że jest przesadzona. Gdybym pojechał w drugiej klasie to za bilet zapłaciłbym ~31 zł, a kawę, obiad i przekąski mógłbym sobie zamówić w warsie z dostawą do miejsca siedzącego za ~50 zł, więc w zasadzie miałbym to samo za 80 zł, a nie za 230 zł jak w pierwszej klasie. Chociaż rozumiem, że w pierwszej klasie jedzie inny sort ludzi, mniej głośny i awanturujący się XD, ale znowu w drugiej klasie mamy specjalną Strefę Ciszy, więc nadal uważam, że cena z pierwszą klasę jest grubo przesadzona, bo w zasadzie to samo można mieć w klasie drugiej za niższą cenę.


#pkp #pendolino #pociagi
  • 5
@dziobnij: Najniźsza cena za Pendolino w 2 klasie to 59 zł, można ją obniżyć tylko ulgami np. studencką. Więc te 31 zł to wziąłeś z powietrza.
@dziobnij: Jak jedzie biznes i rozlicza bilety, to lepiej mu wziac 1 klasę i mieć w bilecie posiłek, niż 2 klasę i kupować obiad osobno - którego często firmy nie rozliczają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)