Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #polityka #wybory

My tu gadu-gadu o ordynacji, a tymczasem poparcie dla PiS stabilnie spada.

Dwa dni temu wrzuciłem taki wykres trendu poparcia dla PiS w oparciu o wszystkie sondaże od czasu wyborów, dzisiaj pora go zaktualizować.

W załączniku: na górze wyniki i trend PiS dla wszystkich sondażowni, na dole tylko dla CBOS.
Pobierz r.....o - #neuropa #4konserwy #polityka #wybory

My tu gadu-gadu o ordynacji, a tym...
źródło: comment_YxzLCIP98nZYMrc8NwbuHVHh2UB6UbCK.jpg
  • 30
wygrałby je PiS z poparciem 35 proc.

@WOTANAZ: jeszcze jedna istotna uwaga: według tego sondażu znacznie mniej głosów trafiłoby pod próg (8% wobec 16% z wyborów), a co za tym idzie: PiS dostałby mniejszy bonus mandatów dla zwycięzcy, a więc:
1. nie miałby samodzielnej większości (teraz ma tylko 4 posłów nadmiaru)
2. w Sejmie poza PiS znalazłyby się tylko partie, z którymi miałby marne szanse na koalicję
3. przy odrobinie dobrej
czad, bo dla mnie koalicja PO z SLD nie jest jakościowo lepsza niż PIS.

@WOTANAZ: "czad" w sensie totalnego przetasowania, aczkolwiek faktycznie niefortunny zwrot. Koalicja "aferzyści^2", to by się nawet nadawało na hasło wyborcze.

jeszcze trzy i pół roku zostaje nam wklejanie linków na wykopie

IMO nie dociągną do końca kadencji - teraz poparcie spada mimo, że mają luzik, a 500+ robi dobry PR. Ich większość to kwestia czterech posłów, jak
@rineo: co znaczy, że mają luzik? wydaje mi się, że są #!$%@? z każdej strony. w 2007 z tego co pamiętam byli w koalicji z innymi partiami, teraz mają samodzielną większość. jaki mieliby interes w oddawaniu władzy?