Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #polityka #wybory

My tu gadu-gadu o ordynacji, a tymczasem poparcie dla PiS stabilnie spada.

Dwa dni temu wrzuciłem taki wykres trendu poparcia dla PiS w oparciu o wszystkie sondaże od czasu wyborów, dzisiaj pora go zaktualizować.

W załączniku: na górze wyniki i trend PiS dla wszystkich sondażowni, na dole tylko dla CBOS.
Pobierz r.....o - #neuropa #4konserwy #polityka #wybory

My tu gadu-gadu o ordynacji, a tym...
źródło: comment_YxzLCIP98nZYMrc8NwbuHVHh2UB6UbCK.jpg
  • 30
@stekelenburg2: Czytanie czatów rynkowych (puls biznesu, centrum im. A. Smitha) historyczno-filozoficznych (Racjonalista.pl) politycznych w innych krajach (to już jak kto lubi od BBC przez RT aż do CNN)
No i oczywiście wysłuchiwanie całej propagandy TVN i pół-propagandy TVP która sili się na obiektywizm.
co znaczy, że mają luzik?

@WOTANAZ: przychylne media (zwane dla zmylenia przeciwnika "publicznymi"), brak konieczności targowania się z koalicjantem, no i j.w.: 500+ jest PR-owym strzałem w dziesiątkę.

teraz mają samodzielną większość. jaki mieliby interes w oddawaniu władzy?

"To my, Jedyna Najprawdziwsza Prawica bez błędów i wypaczeń". To też już przerabialiśmy. Oczywiście dzisiaj nie ma mowy o żadnych rozłamach, ale jeśli zjedzie poparcie i nastroje staną się wystarczająco burzliwe, to zabawa
teraz mają samodzielną większość


@WOTANAZ: to też tak nie do końca - PiS dogadało się z Ziobrzysami i Gowinowcami. Każdy z nich będzie miał jakiś "interes do ugadania. A stanowiska kiedyś się skończą...
@WOTANAZ: taki Gowin: 8 lat w PO, dwukrotnie minister (nawet v-premier) w ich rządach, a jak tylko PO zaczęła tonąć to rach-ciach ewakuacja, potem kandydat z listy PiS, ichni minister i członek klubu.

Partyjni nie bawią się lojalność, priorytetem jest nawalanka o koryto :)
@rineo: no akurat w gowina to bym wiele nie #!$%@?ł, przez dłuższy czas był raczej poza niż w sejmie z tym swoim projektem polszy razem (to skrót myślowy, wiem że był posłem, mówie o sytuacji po wyborach 2015)
@WOTANAZ: w tej chwili "koalicja rządząca" ma 235 posłów. Posłów Partii Solidarna Polska w sejmie jest 9 a Polski Razem 8. Tak więc gdyby Zbyszek Ziobro i jarek Gowin strzelą Focha na Kaczyńskiego, wówczas PiS rządziłby z 218 posłami w sejmie, większością w senacie i prezydentem. Mieliby wówczas 5 rozwiązań :

- Przygarnięcie niezrzeszonych co to lubią głosować na 4 łapki (swoją droga, zastanawiam się czy była sytuacja gdy w jednej