Wpis z mikrobloga

Mirki nie sądziłem że tyle złotów jest na mirko, aż zacząłem ich obserwować żeby oglądać ich starci z #uber i nic nie dające akcje. Zastanawia mnie co siedzi w ich głowach że zamiast zmienić podejście tak jak kilka korporacji w Polsce i przystąpić do zdrowej konkurencji oni chcą z nią walczyć w tak durny sposób.

Wołam @microbid - polecam tego użytkownika ma on chyba największy ból dupy. Jeżeli jesteś taksówkarzem to proponuje żebyś na mirko zrobił #pokazauto i przedstawił swoje ceny... Wtedy się dowiesz czemu ludzie wolą ubera ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 24
@CoJaToNieTY: haha, w Polsce, kraju gdzie ludzie zrobią wszystko zeby kupić chiński syf o centa taniej dziwisz sie, ze za przejazd taniej o 2zl sa tak wdzięczni, ze bedą całować swojego dobrodzieja i włączyć w internecie lepiej niż o korwina?
@CoJaToNieTY: Użytkownicy @microbid i @leeshay to najbardziej rozkrzyczani taksówkarze na mirko, polecam tych allegrowiczów, robią świetny czarny PR swojej branży :) @M4ks: w każdej dziedzinie gospodarki liczy się stosunek jakości do ceny, a ten w uberze jest znacznie korzystniejszy niż w taxi, i właśnie to powoduje, że ludzie wybierają ubera. Nie tylko cena ma tu znaczenie, wożąc pasażerów zauważyłem że cieszą się oni nawet z tego, że nie wiezie ich
@M4ks: a co według ciebie sprawia że taksówki są warte te 2 złote więcej? kierowca-burak czy śmierdzący złom którym jeździ?


@IceBeast: kurczę, wszyscy trafiają do śmierdzących taksówek sprzed 30 lat z januszami, tylko nie ja ;( tak samo wszyscy trafiają na same Tesle w uberze i jeszcze im kierowca robi loda, tylko nie mi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pytanie jest raczej inne - czy te 2zl
@mekosx: problem w tym ze powazne korporacje taxi maja duzo więcej zlecen niz Uber. Zgodze sie, ze dla klienta Uber to lepsza opcja niz taxi, ale tylko w niektorych przypadkach.

Zlotowy zachowuja sie jak idioci i robia sobie czarny PR, ale dociera to tylko do jakiejs garstki wykopkow. W rzeczywistości Ubera malo kto zna i malo kto nim jezdzi. W Krakowie np. iCar ma kilkunastokrotnie wiecej zlecen.
@mekosx:

to najbardziej rozkrzyczani taksówkarze


Jesteś nie tylko gburem z bezpodstawnie wysokim mniemaniem o sobie – o czym świadczy twój język, ale i masz poważne trudności z kojarzeniem lub nie wiesz co to zwykła uczciwość – o czym świadczy usilne robienie ze mnie taksówkarza, tylko dlatego, bo wskazuję, że czynicie przeciwnikom wyrzuty w sprawie ich podejścia do klientów, choć sami jesteście na poziomie dresiarstwa.

@CoJaToNieTY: Czegoś bardzo nie rozumiesz. "Bólem
@M4ks: Najsłabszym ogniwem każdej firmy transportowej jest dziad siedzący za kierownicą. W Uberze jego rola jest zminimalizowana tylko do kręcenia kierownicą - rozliczenie jest po stronie aplikacji, dzięki czemu unikamy kwasów na etapie płacenia. I taki układ mi się podoba. Kiedy pojawi się korporacja samojezdnych taxi-google-carów to będę jeździć już tylko z nimi.

Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale jak jeżdżę różnymi nightdriversami, 7taxi itd to nigdy nie ma
@maciek_gi: ja nie mam nic przeciwko głosowaniu portfelem - tylko przeciwko zachwycaniem sie niewiadomo czym. Moje doświadczeni sa mocni porównywalne miedzy taxi a uberem - i tyle. Trafiałem na gburów i tutaj i tutaj.
A różnica ceny jest wzięta z trasy jak zwykle pokonuje - 21 vs 23 zł zwykle :P
Po prostu peanów pochwalnych nie widze jak jakiś sklep obniży cenę o pare procent, a tutaj zachwyty i peany jak
@M4ks: To nie chodzi o to że nie lubię rozmawiać. Ani o to że jest taniej (a jest dużo taniej, wcale nie 2 zł).

Chodzi o to, że uberowiec nawet jeżeli jest mendą i złodziejem to nie ma możliwości oszukania mnie. Nawet jakby chciał to nie ma jak bo nie zajmuje się rozliczeniami. Kasę rozlicza firma nad jego głową, a on tylko kręci kierownicą i wciska pedały. Taxiarz ma możliwości oszukiwania
@maciek_gi: nie jest taniej, o to właśnie chodzi. To jest jest 2 vs 20zl czy 5 vs 50, to właśnie 45 vs 50 czy 21 vs 23.

A gadanie ze taksiarz cie może oszukać a uber nie to takie samo bredzenie, bo uber może sie zwinąć i wystawić ci FV na miliard i tyle. W obu przypadkach łamane jest prawo wiec argument z dupy.
No, uber wystawia tobie FV Ty oszczędzasz