Wpis z mikrobloga

mirki poszuszcie

przez przypadek kupiłem telefon (allegro) z Chin, nie zauważyłem że przesyłka jest z zagranicy, moja wina, #!$%@?łem tak troche fest. spieszyłem się, nie doczytałem, a telefon kupuje dla znajomego a nie dla mnie, także jeszcze on mnie męczy..
sprzedawca napisał na swojej aukcji że realizuje zamówienia w 20 do 40 dni roboczych...

aktualnie jest 29 dzień roboczy po zamówieniu. wyciągnąłem od niego tracking paczki (sam mi nie podał). okazuje się że paczka nie została nawet wysłana z Chin... na chwilę obecną sprzedawca wykupił numer przesyłki, ale fizycznie jeszcze jej nie zaniósł na pocztę

już dawno straciłem cierpliwość i poprosiłem o zwrot pieniędzy i anulowanie zamówienia, taką odpowiedź otrzymałem:

Przepraszamy, ale zamówienia nie da się anulować ponieważ ma już numer nadania. Czas jaki podajemy w opisie aukcji to od 20-40 dni roboczych. Dlatego jest tak podany ponieważ to nie my jesteśmy dostawcą a firma z Singapuru i na ten czas ma wpływ wiele czynników. Jeśli przekroczymy ten czas a paczki nadal nie będzie to wtedy może Pan ubiegać się o zwrot pieniędzy. Prosimy o zrozumienie
czy mam prawo anulować transakcje? mam jakieś szanse na zwrot kasy? przecież telefon nawet nie jest w drodze.

a takie komentarze wystawia ten sprzedawca:

NIE POLECAM! ZAPROPONOWALIŚMY KLIENTOWI ROZWIĄZANIE SYTUACJI Z KTÓREJ NIE SKORZYSTAŁ. TOWAR WADLIWY SIĘ ZDARZA. TROCHĘ WYROZUMIAŁOŚCI.

Towar wadliwy się zdarza. Takie rzeczy należy zgłaszać na samym początku.

Taką reakcję Pan/Pani oczekuje jeśli nie mamy żadnego kontaktu? Chyba to jest elektronika, która ma prawo się zepsuć.

Polaczek bez wykształcenia. Do szkoły frajerze. Myślisz, że komentarzem coś zdziałasz. Naucz się czytać buraku



#allegro #zakupy #aliexpress #zakupyzchin #prawo
  • 14
@Brun0:

Ja bym zrobił tak: napisał do allegro z zapytaniem kto jest stroną w umowie kupna sprzedaży, bo na aukcjach mają zapis "Sprzedawcą towaru jest spółka Best Provider International Trading Limited Company w Chinach.". Sami mają zarejestrowaną firmę w Anglii a sprzedają na polskim portalu aukcyjnym.

Jako kupujący poproś o informację jakiego kraju przepisy mają tu zastosowanie bo już się w tym gubisz.

Mam nadzieję że płaciłeś kartą kredytową, jak tak
@Brun0: Narazie wszystko jest zgodnie z opisem aukcji, więc jak nie doczytałeś wcześniej, to teraz cierpliwie czekaj.

A kolega też niech nie jęczy. Jak mu coś nie pasi, to mógł sam zamówić.
@Brun0: Jeśli kupiłeś od przedsiębiorcy to możesz odstąpić od umowy.
Słynny "zwrot w terminie 14 dni" to trochę mylące określenie, bo możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni od otrzymania przedmiotu. Ale także jeszcze zanim przedmiot otrzymałeś czy nawet zanim został wysłany :)
@Brun0: 14 dni od otrzymania przedmitu
Też mi się wydaje że możesz na luzie odstąpić od umowy już teraz. Najlepiej przejdź się do Miejskiego Rzecznika Konsumenta, po to właśnie jest ta instytucja.