Wpis z mikrobloga

#chwalesie mini #recenzja

Wczoraj dotarł do mnie odkurzacz automatyczny (autonomiczny - czy jak by go nie nazwał) Chuwi iLife v5pro.
Zamówiony 4 czerwca na #gearbest kurierem, wysyłka z UK, a przyszedl 8 czerwca więc ładny wynik.

Koszt to 118,89$ + 31,91$ ale, że kupiłem trzy sztuki to zapłaciłem 394,08$ za 3 sztuki z wysyłką co daje 131,36$ za sztukę.
Z tej promocji.

Czytałem recenzje na Cebuli i na wykopie bo mój #rozowypasek od jakiegoś czasu jęczał mi za #irobot to stwierdziłem, że jej wezmę.

Przyznam, że sceptycznie podchodziłem do tego sprzętu, bardziej na zasadzie aby żona się cieszyła, że ma pomoc w domu i coś tam jej zgarnie z podłogi ta machina.

Wczoraj odpaliłem sprzęt i kilka moich niebiesko-paskowych wniosków:
- sprzęt fajny, dobrze wykonany. W zestawie była przejściówka na nasze gniazda sieciowe (ale taka lepsza więc siedzi sztywno), instrukcja w EN i reszta całego zestawu,
- pierwszy przejazd po domu (startował z salonu na korytarz, tam na sypialnię, kuchnię i pokój dziecka) był śmieszny bo wyglądało to tak jakby jeździł "po łebkach" i jak mu się tam to spodoba,
- drugi i trzeci był już bardziej p"przemyślany" i już faktycznie odkurzał a w sypialni nawet pod łóżko się zmieścił,
- w salonie mam mały dywan (patrz film) i nie jest przytwierdzony do podłogi i potrafi go podwinąć i się dziwnie zachowywać :-) ale w pokoju syna już jest taki "cięższy" z gumą od dołu i na niego wjeżdża bez problemu,
- w salonie stoi leżak, bujak (patrz film) i czasami jak pod niego wjedzie to potrafi się zawiesić na rurce, które dotyka podłogi,
- w korytarzu mam próg o wysokości około 2cm a za nim jest przedsionek i tam różnica wynosi tak z 4cm i czujniki działają i nie spada. Czasami jak wiedzie na próg i na progu się obróci to potrafi się zawiesić. Jak wjedzie i wyjedzie prosto to nie ma problemu,
- w salonie ze stolikiem kawowym z ikei daje sobie radę, stół + 4 krzesła to też nie jest dla niego przeszkoda,
- dywany te dwa co mam to ogarnia ładnie,
- jest, powiedziałbym, że cichy, nawet jak się ustawi moc na MAX,
- do bazy wraca,
- funkcji mopa jeszcze nie testowałem.

Filmik poglądowy jak mniej więcej wygląda wyjazd z bazy + powrót. Filmik kręcony przed pierwszym przejazdem przez dom więc trochę się mota po salonie.

https://vimeo.com/170015051

Ogólnie - polecam, sprzęt fajny i daje rade ze sprzątaniem, te kręcące się szczotki naprawdę zgarniają śmieci. Nie rzucałem mu kartek do sprzątania ani ryżu za to u mnie poradził sobie z piaskiem, okruchami i sierścią psią (nie sprawdzałem w pojemniku za bardzo więc pewnie bym coś jeszcze w nim znalazł).

Ze swojej strony widzę, że już warto zaopatrzyć się w dodatkowy filtr HEPA (w zetawie są 2, jeden w odkurzaczu, drugi w pudełku), te miotełki obrotowe (też są dwie pary) i dodatkowe mopy. Przynajmniej ja mam zamiar to sobie na zapas dokupić.

Jakby ktoś miał pytania to zapraszam. A i gdyby ktoś z #aliexpress się zastanawiał nad kupnem to polecam ;-)

#itemyzchin #chinskiecuda #cebulaonline #pokazzakupy #zakupyzchin #chuwi #ilife
Pobierz
źródło: comment_qGydF1mM4GX0PFuNvRUk5In9dRIjNIf7.jpg
  • 74
@kruprz: A widzisz nie wiedziałem. Próbowałeś już myć na mokro? Zastanawiam się czy można wlać do wody jakiegoś Ajax. Nie doczytałem stopie że nie wolno używać detergentów. Z drugiej strony nie piszą też że można
@kruprz: A powiedz mi wylaczasz bazę z prądy jak czyścisz na mokro? Bo piszą żeby nie ładowac jak w zbiorniku jest woda, no ok, ale przecież po skończonej pracy on wraca dam do bazy i automatycznie włącza ładowanie.
@theacm30: Nie ma co się przejmować aż tak bardzo, ta woda wolniutko wycieka i jest z tyłu, ładowanie masz z przodu. Musisz tylko dopilnować żeby nie zrobił kałuży w czasie ładowania, bo to będzie niekorzystne zarówno dla robota jak i podłogi. Jak wróci do bazy to powinieneś to zauważyć i wyjąc zbiornik, ewentualnie odczepić, wyczyścić i wysuszyć mopa. Zapomnij o użyciu zbiornika wody pod twoją nieobecność.
@theacm30 tak jak pisze
@HenryMorgan to pod nieobecność mocowania bym nie uruchamiał. Bo jak wróci do bazy to zrobi się kałuża chyba że w zbiorniku już wody nie będzie i wtedy ta kałuża może rozwalić bazę
@kruprz: jak długo trwało pierwsze ładowanie...? oraz następne ładowania...?, bo u mnie się ładuje już 5 h i dalej mrugają po 3 diody z każdej strony.
i jeszcze drugie pytanko: jak mopujemy to odczepiamy te dwie szczotki rotacyjne co nagarniają, zamiatają śmieci...?
@laol Ile się ładuje nie patrzę bo siedzi w stacji o 8:00 odpala się odkurzanie, potem kolor 12-13 żona odpala jako mopa a jak pies lub syn nabrudzi to jeszcze przed 17 sprząta 3 raz :-)

Ja do mopa nie odczepiam szczotek z przodu bo one sa przykręcane :-)
@kruprz: Skusiłem się po tym wpisie na tę samą ofertę.
Paczam a oni twierdzą, że dostarczyli przesyłkę tydzień temu.
Nikt mnie o niczym nie informuję więc zadzowniłem i dowiedziałem się,
że przesyłka nie może zostać dostarczona ponieważ zawiera materiały niebezpieczne dla życia, bądź zdrowia :D
Żyjesz mirku?
@rezoner: żyję i mam się dobrze :-) odkurzacz też codziennie pracuje i sprząta. Może coś komuś odwaliło przez NATO i ŚDM i przez to, że na miesiąc zamknęli znów granicę... @matiwoj11 może coś będzie w stanie pomóc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kruprz: @matiwoj11: Dostałem mail z Gearbest

Nie dostarczą przesyłki z powodu braku towaru więc dostaję refund.
Trochę to śmieszne, bo na stronie nadal widnieją dwie sztuki w magazynie a konsultant DHL twierdzi jak już pisałem, że przesyłka została cofnięta - więc przynajmniej jedną sztukę mają na pewno ;)

Spróbuję jeszcze raz z szczęścia z A4, V7 albo X5