Wpis z mikrobloga

#chwalesie mini #recenzja

Wczoraj dotarł do mnie odkurzacz automatyczny (autonomiczny - czy jak by go nie nazwał) Chuwi iLife v5pro.
Zamówiony 4 czerwca na #gearbest kurierem, wysyłka z UK, a przyszedl 8 czerwca więc ładny wynik.

Koszt to 118,89$ + 31,91$ ale, że kupiłem trzy sztuki to zapłaciłem 394,08$ za 3 sztuki z wysyłką co daje 131,36$ za sztukę.
Z tej promocji.

Czytałem recenzje na Cebuli i na wykopie bo mój #rozowypasek od jakiegoś czasu jęczał mi za #irobot to stwierdziłem, że jej wezmę.

Przyznam, że sceptycznie podchodziłem do tego sprzętu, bardziej na zasadzie aby żona się cieszyła, że ma pomoc w domu i coś tam jej zgarnie z podłogi ta machina.

Wczoraj odpaliłem sprzęt i kilka moich niebiesko-paskowych wniosków:
- sprzęt fajny, dobrze wykonany. W zestawie była przejściówka na nasze gniazda sieciowe (ale taka lepsza więc siedzi sztywno), instrukcja w EN i reszta całego zestawu,
- pierwszy przejazd po domu (startował z salonu na korytarz, tam na sypialnię, kuchnię i pokój dziecka) był śmieszny bo wyglądało to tak jakby jeździł "po łebkach" i jak mu się tam to spodoba,
- drugi i trzeci był już bardziej p"przemyślany" i już faktycznie odkurzał a w sypialni nawet pod łóżko się zmieścił,
- w salonie mam mały dywan (patrz film) i nie jest przytwierdzony do podłogi i potrafi go podwinąć i się dziwnie zachowywać :-) ale w pokoju syna już jest taki "cięższy" z gumą od dołu i na niego wjeżdża bez problemu,
- w salonie stoi leżak, bujak (patrz film) i czasami jak pod niego wjedzie to potrafi się zawiesić na rurce, które dotyka podłogi,
- w korytarzu mam próg o wysokości około 2cm a za nim jest przedsionek i tam różnica wynosi tak z 4cm i czujniki działają i nie spada. Czasami jak wiedzie na próg i na progu się obróci to potrafi się zawiesić. Jak wjedzie i wyjedzie prosto to nie ma problemu,
- w salonie ze stolikiem kawowym z ikei daje sobie radę, stół + 4 krzesła to też nie jest dla niego przeszkoda,
- dywany te dwa co mam to ogarnia ładnie,
- jest, powiedziałbym, że cichy, nawet jak się ustawi moc na MAX,
- do bazy wraca,
- funkcji mopa jeszcze nie testowałem.

Filmik poglądowy jak mniej więcej wygląda wyjazd z bazy + powrót. Filmik kręcony przed pierwszym przejazdem przez dom więc trochę się mota po salonie.

https://vimeo.com/170015051

Ogólnie - polecam, sprzęt fajny i daje rade ze sprzątaniem, te kręcące się szczotki naprawdę zgarniają śmieci. Nie rzucałem mu kartek do sprzątania ani ryżu za to u mnie poradził sobie z piaskiem, okruchami i sierścią psią (nie sprawdzałem w pojemniku za bardzo więc pewnie bym coś jeszcze w nim znalazł).

Ze swojej strony widzę, że już warto zaopatrzyć się w dodatkowy filtr HEPA (w zetawie są 2, jeden w odkurzaczu, drugi w pudełku), te miotełki obrotowe (też są dwie pary) i dodatkowe mopy. Przynajmniej ja mam zamiar to sobie na zapas dokupić.

Jakby ktoś miał pytania to zapraszam. A i gdyby ktoś z #aliexpress się zastanawiał nad kupnem to polecam ;-)

#itemyzchin #chinskiecuda #cebulaonline #pokazzakupy #zakupyzchin #chuwi #ilife
kruprz - #chwalesie mini #recenzja 

Wczoraj dotarł do mnie odkurzacz automatyczny ...

źródło: comment_qGydF1mM4GX0PFuNvRUk5In9dRIjNIf7.jpg

Pobierz
  • 74
Na filmiku jakoś dźwięk jest zniekształcony i w rzeczywistości nie słychać tego walenia w krzesło czy samej pracy odkurzacza.
@Arhus: Według instrukcji to wyciągasz pojemnik na bród i montujesz na wodę i ona dostarczana jest na mopa. Dziś będę testował i sprawdzę czy w instrukcji zabraniają detergentów :-) jak tak to na samego mopa dam :-)
@krasnyyyy: Na razie udało mi się go ustawić tak, żeby uruchamiał się codziennie o wybranej godzienie. Wybierasz godzinę i minuty podane co 15. I ta funkcja fajnie działa. Pilot nie ma ustawienia daty (tylko godzina) więc pewnie co kilka dni nie da się ustawić. Ale o wyznaczonej porze dziś rano wyjechał, posprzątał i wrócił do bazy.
@krasnyyyy: @kruprz: roomba czy jak to się zwie to coś co widziałem u ciotki, ale u nich to jeździło z dużą gracją i kulturalnie. Ten robocik zachowuje się jak moderator wykopu. Wali we wszystko, jeździ bez ładu i składu, nie wciska się w szczeliny które spokojnie powinien ogarnąć.
@kliknij_tutaj: Tak jak pisałem, to jest przejazd zaraz po wyjęciu z paczki. Pierwszy był chaotyczny, drugi i trzeci już jeździł jak trzeba. A co do walenia w meble itd to na filmie wydaje się jakby w nie bił ale tuż przed nimi zwalnia i delikatnie dotyka ich i zmienia kierunek tylko na filmie dźwięk jakiś kiepski jest.
@leszek_SK:

1) u chińczyka kupione ale w kraju ;-)
2) jadę na standardowym sofcie od Xiaomi po EN, bo ma wszystko to co potrzeba. Do routera podczepiony mam dysk 1TB + używam wzmacniacza od Xiaomi jak na podwórko wychodzę na gilla :-) (bo w kilku miejscach gubię zasięg)
3) jak dla mnie jest cichy, nawet bardzo więc u mnie będzie jeździł jak dzieci będą spać :-)
(już szumiś dla córki jest