Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr co myślicie o urzędowej zmianie imienia?

miałam pecha i dostałam imię po zmarłej babci Kazimierze. super uczczenie babci bulwo. jak nietrudno zgadnąć to imię przeszkadzało mi odkąd pamiętam. w szkole dzieci pokazywały mnie sobie palcem, że to ta co ma imię jak stara baba. przedstawianie się zawsze wiązało się u mnie ze stresem. czasem ludzie mówili "serio masz tak na imię? ale cię rodzice skrzywdzili". teraz idę na studia i chciałabym iśc z nowym imieniem, lecz boję się, że i tak wyda się tamto stare i bedzie jeszcze gorzej. chciałam zmienić z Kazia na Kasia, żeby ludzie się łatwiej przyzwyczaili. w rodzinie już mi powiedzieli, ze nikogo moje fanaberie nie obchodzą i nikt nie będzie do mnie mówil Kasia. matka nawet powiedziała, ze moge sie w domu nie pokazywać jak się wyprę imienia od niej. ale ja czuję, że chcę. jestem ładną dziewczyną, chciałabym by imię pasowalo do mnie a nie by powodowało parskniecie u nowo poznanych facetów. co myslicie mircy?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 93
@AnonimoweMirkoWyznania: Kazia nie jest złe, znam z wykopu dziewczynę która ma Henryka, niby przypał a jednek Henia bardzo ładnie ;)

Nie zmiania to jednak faktu, że imię jest dla Ciebie więc nie sugeruj się tym co ludzie gadają, tylko zmień na takie w którym się dobrze czujesz :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Boże trochę żenada nawet nie ze względu na imię tylko na Twoją postawę. Serio pytasz się o takie rzeczy na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Jak chcesz to zmień, a nie "ej mirki co sądzicie" jak dla mnie rzadkie imiona są super i bardzo się cieszę, że moje należy do mniej popularnych. Dla przykładu w LO miałam w klasie 5 dziewczyn o imieniu Iza super sprawa polecam XD #innanizwszystkie. Katarzyna
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze jeśli Ty nie będziesz robiła z tego problemu i nie będziesz się tym przejmowała to problem zniknie. Po drugie jesteś dorosła, chcesz zmienić sobie imię to po prostu to zrób. Rodzicami się nie przejmuj i po prostu poinformuj ich o fakcie dokonanym, nie robiąc z tego wielkiego halo.
Ja swojego pierwszego imienia nienawidzę. Jan. Czyli w szkole od zawsze "głupi jasio", a do tego mało poważne podejście do mnie.


@frytex2: coo? Jan to bardzo porządne imię, a zdrobnieniem może być po prostu Janek i też jest git. Mnie się podoba. Chyba, że wolałbyś np. Seba? :D
Kazia to bardzo ładne imię. Może niektórym kojarzy się ze starymi babami, ale po pierwsze - nie znam żadnej o tym imieniu, a po drugie - ma szlachetne brzmienie. U mnie przywołuje na myśl Kazimierza Wielkiego i innych wielkich z polskiej historii.

Nie dotyczy to tylko Kazimiery: podoba mi się też Janina, Antonina, Stanisława (nawet znam jedną, i to całkiem młodą). Kojarzą mi się z arystokracją.

A o wyśmiewanie na studiach nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli uważasz, że zmiana Kazi na Kasię jest ok, to gratuluję. Niżej od Kasi są tylko imiona typowe dla psów i oczywiście jakieś spolonizowane, angielskie imiona, z klasycznym Brajanem na czele.

Jeśli nie podoba ci się Kazimiera, to na pocieszenie przytoczę fakt, że anglosasi lubią dawać swoim dzieciom przypałowe imiona, żeby podkreślić ich indywidualizm, czy coś tam. Np. syn słynnego piłkarza Davida Beckhama został zmaltretowany imieniem Brooklyn, zupełnie tak jak