Wpis z mikrobloga

@co-to-ma-byc: jak będziesz robić to nie kupuj gotowych serów do serników. Są rzadkie i sernik nie wychodzi tak dobrze. Lepiej kupić zwykły biały ser i samemu zmielić z 3 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@co-to-ma-byc: @spider: gotowy zmielony ser też może być dobry, tylko trzeba patrzeć na skład - jeśli zawiera zagęszczacze, skrobię i nie wiadomo co jeszcze, to wiadomo, że koło prawdziwego twarogu to nawet nie stało ( ͡° ʖ̯ ͡°). Fajne porównanie jest na stronie Moje Wypieki , z własnego doświadczenia mogę polecić ser z Piątnicy.

http://www.mojewypieki.com/przepis/szwarcwaldzki-sernik-swiateczny sernik z tego przepisu u mnie w domu znika błyskawicznie.
@co-to-ma-byc: zależy od tego jaki smak lubi, czy pieczone, pieczone z rodzynkami [xD], czy na zimno słodkie typu karmel/snickers/kajmak/czekolada/orzechowy czy owocowe. Ja dopóki jadłam normalnie nabiał i cukier robiłam full serników, ale każdy był zajebisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam limonkowy na czekoladowym spodzie, z lemon curd i desernik z truskawkami na owsianym spodzie - wszystkie na zimno.