Wpis z mikrobloga

Siema mirki z #elektronika mam pytanię czy stosując układ step down oparty na LM2596 ustawiając napięcie wyjściowe na 3,6v a na wejściu podając ok 7v to przy spadku tego 7v z dajmy na to 6v z możliwością pobrania większego prądu napięcie na wyjściu będzie utrzymywane na poziomie 3.6v czy lekko spadnie. zasilam sobie diodę led i przy spadku v lekko mi przygasa a chciał bym tego uniknąć
  • 4
@Tymian: Nie więcej niż 0.6A a chodzi mi o to że jak ustawie prąd na wyjściu 3.6v a na wejści będzie się zmieniał to czy układ cały czas będzie dążył do 3.6v tak długo jak będzie mógł bo planuję dać diodę i 2 akumulatory łącząc je szeregowo będe miał do dyspozycji 8v jak będą naładowane a po 6h rozładowywania dają juz 6v i interesuje mnie czy mimio spadku napięcia na wejściu
@NiSziq: no tym się charakteryzują te układy przetwornic że mają spektrum napięcia wejściowego. W tym przypadku ona działa prawidłowo kiedy: 4,6V <= Vin <= 40V

Więc będzie trzymać parametry napięcia wyjściowego. Tym bardziej że robisz step-down.